Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Pomysł na biznes - mini kino 2d / 3d

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Pomysł na biznes - mini kino 2d / 3d

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama
  • trzydswiat 30 lip 2013, 11:30
    Fata popularności 3D, już dawno i w dostatecznym stopniu, ogarnęła kraje europejskie. Mini – kina 3D nie są już zjawiskiem nowym, ale w naszym kraju zaczynają się one dopiero rozwijać. Zatem, czego potrzebujemy żeby uruchomić kino 3D, jakie urządzenia 3D zainstalujemy w naszej sali, skąd otrzymać zezwolenie na prezentację filmów 3D. O tym i o wielu innych niuansach mówi niniejszy materiał.

    W celu uruchomienia własnego mini kina w wersji 3D, po pierwsze – potrzebne jest pomieszczenie. Najlepiej jeśli znajduje się ono w mieście, zaludnionym punkcie itd., tam gdzie nie ma innych sal 3D. Ponieważ, na dzień dzisiejszy większość naszych miast nie posiada takich sal, to z miejsca mamy plus w postaci braku konkurencji. Oprócz tego wiele miast nie posiada zwykłego kina, albo są one w opłakanym stanie, co automatycznie dostarcza nam klientów.

    Mówiąc o wielkości pomieszczenia, trzeba brać pod uwagę wysokość sufitu, ponieważ od tego zależy, czy będziemy musieli dokonywać podniesienia krzeseł w naszym mini – kinie. Uwzględniając standardy stosowane w zwykłych salach, liczba miejsc ma następujący wpływ na rozmiary pomieszczenia:

    Sala 3D na 12 widzów: powierzchnia – 20m kwadr., wysokość sufitu – 2,5m;
    Sala 3D na 20 widzów: powierzchnia – 30m kwadr, wysokość sufitu – 2,75 m;
    Sala 3D na 40 widzów: powierzchnia – 54m kwadr, wysokość sufitu – 4m;
    Sala 3D na 60 widzów: powierzchnia – 96m kwadr., wysokość sufitu – 4,5m.
    Po dokonaniu wyboru pomieszczenia będą nam potrzebne dokumenty zezwalające na uruchomienie mini – kina 3D. Na dzień dzisiejszy polskie prawo nie przewiduje posiadania licencji na prowadzenie takiej działalności, wystarczy zgłoszenie indywidualnej działalności gospodarczej lub załażenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Rodzajem prowadzonej działalności będzie „prezentacja filmów”, sprzedaż biletów teatralnych” itp. Inne rodzaje działalności zależą od tego, czym jeszcze mamy zamiar się zajmować w naszym mini – kinie 3D. Oddzielnie, w celu prezentacji filmów 3D będziemy potrzebować licencji, zaświadczenia na wypożyczanie filmów, ale to omówimy w dalszej części materiału.

    Trzecią ważną sprawą związaa z uruchomieniem mini-kina 3D jest wyposażenie kina 3D. Obecnie w świecie funkcjonują dwa podstawowe systemy pokazów, które opierają się na metodzie: zaworowej i polaryzacyjnej prezentacji filmów 3D. Warto tutaj nadmienić, że jeśli chodzi politykę cenową, to obydwie te metody są jednakowe. W technologii zaworowej 3D drogie są okulary , w metodzie polaryzacyjnej – drogi jest ekran.

    Zastrzeżenia zgłaszane do metody zaworowej dotyczą ceny okularów 3D. Dobre okulary stosowane przy tej metodzie kosztują około 120 EURO.

    Podstawowym zastrzeżeniem zgłaszanym w stosunku do metody polaryzacyjnej jest jakość pokazu, a mianowicie obciążenie wzroku, dyskomfort w percepcji efektów 3D. Wielkie sale kinowe preferują system polaryzacyjny, biorąc pod uwagę duży strumień ludzki w salach liczących od 200 do 1500 miejsc. My jednakże mówimy o otwieraniu małej sali kinowej 3D, a zatem skoncentrujemy się na lepszej jakościowo zaworowej metodzie kreacji 3D. Do wyposażenia metody zaworowej wchodzą: serwer 3D, emiter 3D, projektor 3D, zestaw akustyczny, a także różnorodne węzły przełącznikowe.

    Wartość wyposażenia 3D w Polsce zależy od liczby miejsc w sali, od samej sali, specyficznych detali odbioru obrazu 3D i innych czynników. Zaprezentujemy wartość bazową zestawów wyposażenia mini-sal:

    sala 3D dla 12 widzów: 6200 EURO;
    sala 3D dla 20 widzów: 7000 EURO;
    sala 3D dla 40 widzów: 9000 EURO;
    sala 3D dla 60 widzów: 12000 EURO.
    Łatwo zauważyć, że są to sumy możliwe do zainwestowania, biorąc pod uwagę krótkoterminową opłacalność [rekompensatą] mini-sal 3D. Rekomendujemy państwu zwracać się wyłącznie do specjalistów, którzy profesjonalnie zajmują się zagadnieniami 3D. Przed dokonaniem zakupu należy, obowiązkowo, być w strefach demo i przekonać się o jakości dostarczanego wyposażenia i o doświadczeniu osób sprzedających wyposażenie. Błąd w wyborze wyposażenia może przekreślić cały wasz biznes-plan.

    Czwartym i ostatnim ważnym zagadnieniem są licencje na wypożyczanie filmów 3D i stosunki z organami władzy. Aktualnie w Polsce istnieją instytucje dystrybucji kinowej, posiadające prawo do przekazywania filmów do reprodukcji publicznej.

    Warto nadmienić, że kontakty z takimi organizacjami są jeszcze jednym ważnym atutem firm zajmujących się sprzedażą sprzętu 3D. W instytucjach dystrybucji kinowej można nabyć prawa do prezentacji filmów 3D w mini-sali kinowej. W odróżnieniu od wielkich sal kinowych, będziemy nabywać prawa za konkretne pieniądze, a nie za procent od prezentacji (który zazwyczaj wynosi 50% dochodów kasowych).

    Dlatego będziemy mogli prezentować filmy, które już były wynajmowane. W ten sposób pojawi się u nas audytorium ludzi, którzy nie zdążyli być na konkretnym filmie.

    Uruchomienie własnego mini-kina to ciekawa i wygodna idea biznesowa. Jeśli uda nam się prawidłowo ją zrealizować, to zapewni nam ona znaczące dywidendy.

    Specjaliści naszej firmy z radością zapewnią Państwu konsultacje, dotyczące wszelkich szczegółów, dotyczących mini-sal 3D, pomogą wybrać wyposażenie, zainstalować je i uruchomić salę kinową 3D.
    Cytuj
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum