Favore.plBaza wiedzyEdukacja, naukaNauka języków

Artykuł: Języki obce: których warto się uczyć?

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

Języki obce: których warto się uczyć?

Języki obce: których warto się uczyć?
Autor: KarolinaRoksela   |   17 lis 2021, 14:59   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Nauka języków

Komunikowanie się w języku obcym niesie za sobą szereg korzyści. Nauka najłatwiej przychodzi dzieciom, jednak tak naprawdę w każdym wieku możesz zacząć mówić w innym języku! Zastanawiasz się, który wybrać? Jest dziś wiele popularnych języków, inne uznawane są za niszowe. Jakie wynikają z nich korzyści? I dlaczego w ogóle warto zacząć edukację? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Popularne języki europejskie

1. Angielski — to absolutna podstawa. To język uniwersalny w Europie. Służy komunikacji biznesowej także z Zachodem. Każdy człowiek dzisiaj powinien się nim umieć posługiwać. Coraz częściej uwzględnia się w ofertach pracy na różnych stanowiskach, głównie w celu komunikacji z klientem. Dobrze, by dzieci władały nim już od najmłodszych lat. Warto wysyłać je na obozy językowe, gdzie w naturalnym środowisku zanurzą się w obcej mowie i lepiej ją sobie przyswoją.

2. Francuski — rośnie wciąż na znaczeniu, zwłaszcza, że Francuzi chętnie dokonują inwestycji w Polsce. To język dyplomatyczny i językowy w kilku krajach Afryki, która coraz bardziej, choć powoli się rozwija. Francuski poza tym, że brzmi elegancko i kojarzy się z salonami, jest pożądany na rynku pracy. Chętnie komunikują się nim też Hindusi.

3. Niemiecki — wielu Polaków pracuje lub wybiera się do pracy w Niemczech lub Austrii. Znajomość niemieckiego może im pomóc w znalezieniu wymarzonego stanowiska. Niemiecka gospodarka jest ściśle połączona z polską. Należy dodać, że obywatele Niemiec niechętnie uczą się innych języków, dlatego trzeba wychodzić im naprzeciw, jeśli ma się zamiar związać się z tym krajem biznesowo. Niemiecki jest jednym z lepiej opłacanych języków na rynku.

4. Hiszpański — posługują się nim obywatele Ameryki Łacińskiej i coraz więcej osób przebywających w północnej Ameryce. Ten melodyjny język uważa się za łatwy do nauki, ze względu na jego podobieństwo do angielskiego.

5. Rosyjski — chyba najłatwiejszy do nauki dla Polaków. Podobnie brzmi do naszego języka i ma podobną strukturę i gramatykę. Wymaga jednak opanowania cyrylicy, co jednak nie jest tak trudne, jak się wydaje. To język Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Języki skandynawskie

6. Norweski — znając go, możesz zarabiać kilka tysięcy miesięcznie.

7. Duński — podobnie jak fiński jest to niszowy język, wysoko opłacany na rynku pracy.

8. Fiński — przez niektórych uważanych za trudny, jeśli jednak na niego spojrzeć, okazuje się, że np. nie ma w nim czasu przyszłego, przedimków i rodzajów. Poza tym otwiera drogę do eksploracji fantastycznej przyrody, w jaką obfituje ten kraj i jego historii.

Języki azjatyckie

9. Japoński — wschód nabiera na znaczeniu, coraz więcej transakcji przeprowadza się także z “krajem kwitnącej wiśni”. Z Japonii wywodzi się wiele międzynarodowych korporacji.

10. Chiński — otworzy przed Tobą wiele możliwości biznesowych z racji tego, że Chiny to światowy potentat, dynamicznie rozwijający się w dziedzinie technologii i odnawialnych źródeł energii.

Jak widać, znajomość języków obcych się opłaca. Dobrze znać te języki, które są popularne na naszym kontynencie. Jednak najbardziej atrakcyjne na rynku pracy są te niszowe, czyli chiński, duński, czy fiński. Konkurencja jest duża, dlatego jesteś bardziej pożądanym pracownikiem, gdy możesz wykazać się zdolnością porozumiewania się w mowie mniej oczywistych krajów.

Nauka języków obcych nie musi być trudna. Dziś mamy wiele możliwości rozwoju w tej sferze. Dzięki dostępowi do Internetu możesz korzystać z lekcji online, różnych potrzebnych materiałów publikowanych na stronach, e—booków. Języki obce w szkole są obecne, jednak właściwy rozwój wiąże się z praktyką także poza jej murami. Dobrym pomysłem jest także używanie aplikacji do nauki języków obcych. Zobacz już teraz, które aplikacje najlepiej wybrać, by twoja edukacji była jeszcze bardziej efektywna.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy