Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Alternatywa dla WinRAR i TC

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Alternatywa dla WinRAR i TC

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Lamer 19 lis 2010, 9:05
    Testowałem Winrara, taki program do rozpakowywania plików, a także Total Commandera. Oba programy są fajne, ale niestety płatne. Są jakieś darmowe alternatywy tych programów.
    Cytuj
  • OpenUser 19 lis 2010, 9:24
    Z tego co pamiętam TC jest płatny, ale licencja jest dożywotnia. Jak wyjdzie nowa wersja to możesz ją instalować. Czy ten program jest fajny to kwestia gustu.
    Alternatywą dla TC może być FreeCommander. Jest to polski odpowiednik TC i dla przeciętnego użytkownika jest aż za nadto. W ogóle jest bardzo podobny, ale nie identyczny. Jednym kliknięciem można we FreeCommanderze utworzyć folder lub skopiować pliki. I to wszystko jest darmowe.
    Cytuj
  • Lamer 19 lis 2010, 10:10
    A ten winrar ma odpowiednika. Bo winrar rozpakowuje różne pliki, czy tam rozszerzenia.
    Cytuj
  • Komputerowiec 19 lis 2010, 11:36
    Zamiast Winrara i Winzipa używam programu 7-Zip (teraz w wersji 9.2). Ma wszystko co potrzeba. Obsługuje różne formaty: ZIP, CAB, RAR, ARJ, GZIP, BZIP2, TAR, CPIO, RPM i DEB.
    Cytuj
  • CoolerFan 19 lis 2010, 14:26
    To co podaliście to są programy pod windowsa. A zna ktoś jakieś pod linuksa.
    Cytuj
  • Komputerowiec 19 lis 2010, 14:58
    Być może nie odkryłem ameryki ale dla Total commandera alternatywą pod linuksa jest mucommander (www.mucommander.com). Od dawna istnieje Krusader www.krusader.org, jeszcze jest Gnome Commander
    www.nongnu.org/gcmd/ i i Gentoo www.obsession.se/gentoo/ oraz inne (Tux Commander, Terminator, Midnight Commander )

    W ogóle na tej stronie można znaleźć wiele programów do zarządzania plikami http://linuxappfinder.com/system/filemanagers
    Cytuj
  • Fotok 19 lis 2010, 15:14
    na komputerach nie za bardzo się znam, ale ta lista jest spora. Widać linuks ma wielu fanów i progarmistów chcących tworzyć aplikacje na ten system.
    Cytuj
  • Komputerowiec 19 lis 2010, 17:22
    Dodam jeszcze, że Nautilus jest ok. Po małych modach śmiga aż miło. Tu jest do niego masa skryptów i dodatków:
    www.opendesktop.org/
    Cytuj
  • Holo_gram 19 lis 2010, 19:33
    Ja pamiętam jak za czasów DOSa używałem Nortona Commandera (wersja 4 chyba). Zajmowało to jedną czy dwie dyskietki, a zasada była taka sama jak w TC. Graficzne wyświetlanie było trochę koślawe, ale to i tak było coś.
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum