Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Komputer firmowy czy składak

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Komputer firmowy czy składak

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Greed 5 lis 2010, 8:52
    Mam mały dylemat i nie wiem na co się zdecydować.
    Planuję zakup komputera. Na allegro widziałem parę fajnych zestawów o przyzwoitych parametrach i cenie. Ale są to składaki. Za taki sam komputer z logo HP czy Dell musiałbym wyłożyć grubo ponad dwa razy więcej. Czy opłaca się kupować składaka?
    Cytuj
  • Komputerowiec 5 lis 2010, 9:20
    Markowe komputery zawsze były w cenie. Płaci się głownie za znaczek, ale również za serwis, którego cena wliczona jest w cenę.
    Czasem nie opłaca się oszczędzać, bo można wyjść na tym jak Zabłocki na mydle. Kiedy komputer firmowy zepsuje się na gwarancji, wiele firm oferuje serwis door to door - kurier przyjeżdża zabiera komputer do serwisu, a później tą samą drogą wraca do klienta.
    W przypadku składaków sprzedawca może się upłynnić w parę dni i zostaniesz się z tanim, ale zepsutym komputerem.
    Cytuj
  • TechNews 5 lis 2010, 12:08
    Markowe komputery są testowane i zanim opuszczą fabrykę są dobrze sprawdzane. Komputerowiec dobrze napisał o serwisie.
    Pamiętam jak zepsuł mi się lapek od HP. Zadzwoniłem do serwisi, przyjechał kurier i zabrał komputer do serwisu. Moje zdziwienie było tym większe, że procedura serwisiwa trwała 1 tydzień, a odliczając weekend i czas kuriera było to zaledwie 2 dni robocze. Takiego serwisu nie zapewni ci sprzedawaca od komputerów typu składak.
    Kiedyś miałem ten sam dylemat, ale postawiłem na jakość a nie na wypasione procesory czy karty graficzne.
    Cytuj
  • Greed 5 lis 2010, 15:03
    Czyli lepiej decydować się na jakąś znaną markę. Ale te komputery są jednak drogie w porównaniu do składaka.
    Cytuj
  • Komputerowiec 5 lis 2010, 19:03
    Drogie to pojęcie względne. Drogo to może być jak ci składak nawali, a sprzedawca wykręci się od naprawy. Masz wybór markowych komputerów: HP, Dell, Vobis czy Komputronik. Naprawdę jest w czym wybierać.
    Cytuj
  • Studencik 5 lis 2010, 20:49
    Ja mimi wszystko wybrałbym składaka, ale z jakiegoś sklepu. My studenci nie lubimy przepłacać.
    Cytuj
  • TechNews 5 lis 2010, 23:16
    Kupowanie firmowych komputerów wcale nie gwarantuje dobrego serwisu. Na wypok.pl znalazłem parę linków do tego jak Komputronik lekcewży klientów (w ich opinii) i nie chce serwisować komputerów w ramach gwarancji.
    http://www.wykop.pl/ramka/516093/reklamacja-czyli-jak-komputronik-traktuje-swych-klientow/
    Cytuj
  • wezo 9 kwi 2024, 9:24
    Zobacz https://naturawitasp.pl/damskie-torby-do-laptopow-jaka-wybrac/ dobre ceny.
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum