FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Edukacja seksualna

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Czakalaka 12 lis 2013, 14:00
    Jakie jest Wasze zdanie na temat edukacji seksualnej dzieci w szkołach? Uważacie, że takie zajęcia powinny być obowiązkowe? Potraficie rozmawiać ze swoimi dziećmi o seksie? Nie wstydzicie się czasem bardzo intymnych i niewygodnych pytań? Bo ja przyznam, że mam z tym niemały problem i dlatego uważam, że takie zajęcia z edukacji seksualnej, to jest bardzo dobry pomysł. Wielu rodziców nie potrafi rozmawiać z dziećmi o tak trudnych tematach a czasem zwyczajnie nie posiada wystarczającej wiedzy w tym temacie, by podejmować dyskusję.
    Cytuj
  • marakujka 12 lis 2013, 19:02
    Jeszcze nie jestem mamą i nie mam z tym problemu, ale jeszcze kilka lat temu miałam kontakt ze szkołą, gdzie WCALE nie było takiej edukacji, Uważam to za duży błąd. W domu też nie rozmawiało się na takie tematy. W sumie o tematach związanych z seksem, kobiecością dowiadywałam się z internetu. Fora i artykułu były dla mnie źródłem informacji. Na szczęście miałam starsze siostry, które mogłam zawsze o coś spytać, jednak to nie to samo. Najlepiej gdyby już od najmłodszych lat przygotowywano powoli do życia w sferze erotyki, do reakcji organizmu ito.
    Cytuj
  • niespodzianka99 13 lis 2013, 11:25
    Myślę, że przede wszystkim do rodziców należy ta rola, żeby uświadomić dzieci o sprawach seksu. Prawdziwa, szczera rozmowa, ale nie jakaś pouczająca czy umoralniająca. Szkoła, owszem, powinna być edukacja seksualna, ale to już inna sprawa.
    Cytuj
  • silviuco 13 lis 2013, 16:53
    Edukacja seksualna to konieczność, kwestią jest tylko zakres zajęć. Przyznam szczerze, że rodzice mieli problem by ze mną rozmawiać o takich sprawach i już pierwsza miesiączka była dla mnie szokiem. Nie róbmy tego naszym dzieciom...
    Cytuj
  • nitkaa 14 lis 2013, 12:18
    Edukacja seksualna w Polsce dalej stoi na niskim poziomie obecnie pedagodzy bez żadnego przygotowania starają się przekazać to co młodzież już i tak dowiedziałą się z internetu, osobiście proponuje brać sprawy we własne ręce i wysyłać młodzież na strony typu http://www.seks.org.pl/ wiele artykułów, porad a nawet farmaceuta z zawodu odpowiadający na pytania zainteresowanych.
    Cytuj
  • hanka100 14 lis 2013, 14:04
    Generalnie temat seksu nie powinien być tematem tabu, ani dla rodziców, ani nauczycieli. Myślę, że jest to wina trochę naszej religii i mamy głęboko zakorzenione przekonanie, że seksu należy się wstydzić. W innych krajach tak nie jest. Tam się mówi otwarcie i normalnie naucza, chociażby podstaw
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Kurs masażu