więcej
Nie ma programu antywirusowego, który nie obciążałby systemu. Program antywirusowy jest dobrym zabezpieczeniem dla maszyny, która nie jest podłączona do internetu. W dobie powszechnego dostępu do internetu lepszym rozwiązaniem jest pakiet typu internet security. pakiet taki składa się zwykle z części antywirusowej plus ochrona przed kradzieżą tożsamości, informacja o zagrożeniach na stronie www zanim na nią wejdziesz itd.
Pojęcie drogo/tanio podobnie jak stwierdzenie bardziej/mniej zamula komputer jest stwierdzeniem względnym. Moim zdaniem najważniejsze elementy to:
-kompleksowość zabezpieczeń,
-skuteczność,
-szybka reakcja producenta oprogramowania na nowe zagrożenia pojawiające się w sieci,
-jakość wypuszczanych aktualizacji,
-wsparcie ze strony producenta oprogramowania.
W mojej opinii najlepszym rozwiązaniem dla przeciętnego użytkownika jest pakiet Norton Internet Security (najnowsza wersja - 2011). Działa dobrze nawet na starych maszynach z procesorami jednordzeniowymi i pamięcią operacyjną poniżej 1 GB. Korzystam z pakietów NIS od ponad czterech lat i jak do tej pory nie za notowałem "wpadki". Opinia zamulacza systemu ciągnie się za NIS-em z powodu wersji 2008, która rzeczywiście stanowiła duże wyzwanie dla użytkownika i jego sprzętu. Jakość wypuszczanych aktualizacji - poszukaj informacji w sieci nt. tegorocznych wpadek np. McAfee czy ostatnio Kasperskiego. Wsparcie Symanteca dla użytkownika końcowego jest moim zdaniem O.K. Jeżeli nie możesz poradzić sobie samodzielnie z rozwiązaniem problemu, możliwy jest nawet (za Twoim pozwoleniem oczywiście) zdalny dostęp ze strony pomocy technicznej Symanteca (kontakt w języku polskim). Słaby punkt Symanteca - zabezpiecza niestety tylko niektóre komunikatory. Na liście nie ma najbardziej popularnych w Polsce Skype i Gadu-Gadu.
Czy cena 130 zł brutto za roczną ochronę jest wysoka czy nie pozostawiam do Twojej indywidualnej oceny.
Pozdrawiam
Marek Urbanek| Dodano: 27 paź 2010, 12:01
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie. Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.