Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Czy firmy potrzebują filmów na stronę internetową?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy firmy potrzebują filmów na stronę internetową?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 z 2  
  • Witgen 18 wrz 2012, 12:06
    Witam

    Zajmuje się produkcją filmów Zastanawiam czy nadszedł już czas, żeby każda firma miała na swojej stronie internetowej film prezentujący jej usługi? Czy jednak forma tekstowa prezentacji oferty jest lepsza i ma zalety?
    Cytuj
  • jaromir89 11 paź 2012, 11:04
    Film, może prezentacja, jak na razie to są galerie zdjęć, ale to powinno się zmieniać w przyszłości.
    Obecnie użytkownicy mają takie platformy jak Youtube czy też Vimeo wiec zamieszczenie ich w sieci www nie powinno sprawiać problemu.
    Patrząc na przykładową stronę studia filmowego:
    coś w tej branży się dzieje, ja wertując strony www raczej rzadko widzę tam filmy promocyjne.
    Może nasi przedsiębiorcy są bardziej zajęci walką z biurokracją a niżeli wizerunkiem w Internecie.
    Cytuj
  • matmask 11 paź 2012, 11:45     (ostatnio zmieniony przez autora 12 paź 2012, 10:57, w całości zmieniany 1 raz)
    Myślę, że coś takiego jest bardzo przydatne i bardzo przyciąga klienta. Taki filmik musi być odpowiednio zmontowany, aby nie odrzucał potencjalnego klienta.
    Cytuj
  • 11 paź 2012, 13:10     (ostatnio zmieniony przez autora 11 paź 2012, 13:13, w całości zmieniany 1 raz)
    Jestem jak najbardziej na tak. Z tym że ja na miejscu przedsiębiorcy zamieściłabym i ofertę pisemną i taką w formie video.
    Biorąc pod uwagę wymogi klienteli również dotyczące prezentacji firmy/oferty, myślę, że to dobry pomysł.
    Cytuj
  • konto_usuniete_307805 18 paź 2012, 13:05     (ostatnio zmieniony przez autora 18 paź 2012, 13:06, w całości zmieniany 1 raz)
    Jasne,że potrzebują tylko po prostu w większości jeszcze nie są w tym zorientowani. Sam zajmuje się również tworzeniem filmów z przeznaczeniem na internet i uważam,że film jest najprostszym, najszybszym i najpewniejszym sposobem przekazania informacji (dydatkycznej, promocyjnej , reklamowej ...i każdej innej) . Mało kto czyta teksty , większość chce mieć informację na tacy, a film się do tego najlepiej nadaje.
    Czy skok Felixa Baumgartnera chciałoby się poznać wyłącznie z opisów tekstowych ? Nie, każdy chce to po prostu zobaczyć. W dzisiejszej dobie multimediów liczy się ścisła integracja obrazu,dźwięku i tekstu oraz coraz bardziej interaktywność z użytkownikiem.
    Strony firm na których nie będzie materiałów multimedialnych przegrają z konkurencją. To tylko kwestia czasu, kiedy dosłownie na każdej stronie będzie się musiało umieścić materiał filmowy w dobrej jakości. Oczywiście jakość jest tu kwestią najistotniejszą, gdyż słabo , amatorsko zmontowany film może zrobić więcej szkody niż pożytku danemu przedsiębiorstwu.
    Cytuj
  • hilerst 19 paź 2012, 9:12
    Według mnie takie prezentacje wpływają na kupującego. Na zdjęciach można zawsze ukryć jakieś niedoskonałości, a na takiej prezentacji byłoby ciężej. Dodatkowo taka prezentacja wygląda bardzo profesjonalnie i klient widząc taką prezentację myśli, że ma do czynienia z profesjonalną firmą.


    Cytuj
  • gacek888 4 lis 2012, 11:10
    film moze byc swietnym pomyslem i mysle, ze Ty nie bedziesz mial problemow z jego produkcja przymrużenie oka ale nie moze byc jedynym srodkiem przekazu, na stronie musi sie znalezc tez odpowiednia tresc, najlepiej jak zlecisz projekt takiej strony odpowiedniej firmie np. takim specjalistom jak polecam przymrużenie oka
    Cytuj
  • mkrawczykowski 7 lis 2012, 7:31
    Ja czasem na swoich stronach umieszczałem zamiast artykułu - film. Statystyki oglądalności pokazywały, że nie są oglądane do końca. Podejrzewam, że przyczyna jest prosta: nie chce nam się oglądać filmu, szkoda nam czasu! Internauta wolałby przeczytać - tylko to, co go na stronie interesuje.
    W Stanach sytuacja wygląda lepiej, oni tam chętniej oglądają w internecie wideo. U nas - żeby firm był obejrzany, musi być albo bardzo wciągający albo bardzo krótki.
    Cytuj
  • konto_usuniete_307805 7 lis 2012, 22:44
    tak. musi być krótki,sensowny i atrakcyjny dla odbiorcy to podstawa, bez któregokolwiek elementu nie spełni swojej roli
    Cytuj
  • tadeusz85 8 lis 2012, 9:01
    Tak potrzebują, znam nawet pewną firmę która zajmuje się robieniem filmów z mini-helikoptera naprawdę super opcja i można nagrać filmik z lotu ptaka w HD itp, itd.


    Cytuj
1 2 z 2