Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Firma w raju podatkowym

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Firma w raju podatkowym

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 z 2  
  • zylek 4 lip 2012, 8:52
    Czy prowadzenie firmy w raju podatkowym faktycznie przekłada się na korzyści finansowe?
    Myślimy o tym... Będę wdzięczny za wasze doświadczenia - czy ktokolwiek z was działał w ten sposób?
    Cytuj
  • Glinka 5 lip 2012, 21:54
    Tak, przekłada się. Rząd próbuje wszystko z roku na rok ukrócać, ale wciąż jest wiele możliwości. Moim idolem jest delaware. Tam nie ma podatku dochodowego (płaci się 250 dolców rocznej opłaty), nie dolicza się vatu, nie ma również zusu. Jak wysokie mogą być oszczędności łatwo przecież wyliczyć.... Wiele zależy od tego jak dużą prowadzisz działalność.
    Cytuj
  • zylek 6 lip 2012, 8:28
    W życiu nie uwierzę, że nie mają tam żadnych podatków, bo jakim sposobem? Polska ma takie i kraj jest fatalnie utrzymany, a z czego oni się utrzymują. Byłoby to piękne, ale w takie udogodnienia bez żadnych utrudnień to ja w życiu nie uwierzę.
    Cytuj
  • Glinka 9 lip 2012, 10:17
    Wyobraź sobie, że tam zarejestrowano tysiące firm, a każda płaci 250 dolarów rocznej opłaty. Czy to mało jak na taki jeden stan?
    Oni właśnie stworzyli sobie świetny sposób na to, aby zdobyć środki do "życia". Zresztą - nikt nie robi przecież czegoś, co mu się nie opłaca. Nie sądzisz?
    Cytuj
  • zylek 10 lip 2012, 8:38
    Może i masz rację... Dobra, konkret - do kogo się udać żeby na poważnie założyć tam działalność i ile może to mniej więcej kosztować?
    Cytuj
  • Glinka 11 lip 2012, 9:11
    Spróbuj więcej dowiedzieć się od kancelarii Polinvestor. Nam właśnie oni pomagali przy przenosinach.
    Na stronie mają faq a tam odpowiedzi na pytania. Jeśli na poważnie cię to interesuje to skontaktuj się z nimi i zapoznaj z tym co ci pokazałem.
    Cytuj
  • zylek 12 lip 2012, 8:50
    Napisałem już - pewnie dziś dostanę odpowiedź. Wtedy napiszę wam więcej jak to wygląda od praktycznej strony.
    Głównie chodzi o koszty i cały proces przenosin. Takich informacji w sieci po prostu nie ma.
    Cytuj
  • Glinka 15 lip 2012, 22:04
    Raczej nie napiszesz – jeśli na stronie nie ma podanego cennika, to raczej firma nie chce się nim chwalić i będziesz musiał poświadczyć poufność tych informacji. A może się mylę? Jeśli jednak przekażesz te informacje to będzie super.
    Cytuj
  • zylek 16 lip 2012, 8:26
    Nie mogę podać konkretów, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
    Koszty są naprawdę niskie w stosunku do tego co mogę zaoszczędzić. Przenosiny się opłacalne - nie dziwię się, że firmy uciekają.
    Dowiedziono mi, że faktycznie koszty prowadzania działalności mogą być znacznie niższe. Umowa z Polinvestorem podpisana. Działamy.
    Cytuj
  • Glinka 17 lip 2012, 21:34
    W takim razie czekam na ewentualny kontakt po załatwieniu wszystkich formalności. Opisz co i jak poszło – szczególnie ile trwały formalności. Z założenia ich nie ma, ale coś tam po drodze musi się pojawić.
    Cytuj
1 2 z 2  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum