Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Komputer ze zintegrowaną grafiką czy nie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Komputer ze zintegrowaną grafiką czy nie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Eru 7 sty 2011, 10:07
    Komputer ze zintegrowaną grafiką czy nie
    Zastanawiam się nad kupnem komputera ze zintegrowaną kartą graficzną. Teraz na rynku pojawiły się nowe procki Intel Sandy bridge. Te procki mają wbudowaną kartę graficzną.
    Komputera nie będę wykorzystywał do gier, więc nie potrzebuję mocnej karty graficznej. Ale czy jest to dobre rozwiązanie.
    Cytuj
  • 7Dekoder 7 sty 2011, 11:39
    Widziałem wyniki testów tego procków i5 i i7 i są całkiem niezłe. Nawet mniej wymagające gry pójdą, choć są z nimi problemy. Jeśli komp nie do gier to czemu nie. Zaoszczędzisz parę złotych na zewnętrznej karcie graficznej.
    Cytuj
  • CoolerFan 7 sty 2011, 12:39
    No jasne że dobre rozwiązanie zważywszy, ze te procki natywnie wspierają obsługę HD. Karty graficzne do 200 zł zapewne znikną z rynku.
    Cytuj
  • FreeKo 7 sty 2011, 15:29
    W ogóle Intel tymi nowymi prockami zabił ćwieka AMD, który do tej pory brylował na tym polu. To jest ciekawe, ze tyle elementów da się upchnąć w małą kostkę.
    Przecież tam jest CPU, GPU, i trzy rodzaje pamięci L1,L2 i L3.
    Cytuj
  • Komputerowiec 7 sty 2011, 16:55
    Tanie karty graficzne zapewne znikną z rynku. Łączenie CPU i GPU jest już niemal codziennością. Kiedyś takie układy były montowane na płycie głównej.
    Pamiętam układy i815e ze zintegrowaną grafą. Tylko tam układy i obecne nie mogą się równać.
    Cytuj
  • CoolerFan 7 sty 2011, 19:06
    Ten nowe i5 i i7 obsługują HD i Blu-ray. Jak ktoś nie potrzebuje grać to bardzo dobra alternatywa.
    Mnie podobają się takie małe zgrabne komputery jak to nie raz w bankach mają. mało miejsca zajmują a są użyteczne.
    Pewnie na popularności zyskają teraz kompy All-in-one.
    Cytuj
  • HDMI 7 sty 2011, 20:56
    Już kiedyś i to dawno temu Optimus wkładał w ekran napęd dysk i wszystko. A Były to czasy Pentium 4 i to pierwszej serii. Widziałem coś takiego w recepcji. Genialne rozwiązanie dla biur.
    Cytuj
  • francesco 11 sty 2011, 14:34
    Jeśli nie będziesz używał komputera do gier i zaawansowanych programów graficznych, to karta jest ci zupełnie niepotrzebna.
    Cytuj
  • Kompik22 11 sty 2011, 16:47
    Przecież zawsze można dokupić w razie czego kartę graficzną. Tylko trzeba pamiętać o mocnym zasilaczu, bo jak jest za słaby to spali się kompa i nici z oszczędności.
    Cytuj
  • Eru 11 sty 2011, 18:43
    Po prostu trudno mi sobie wyobrazić, aby w jednym małym układzie mieścił się zarówno procesor i karta graficzna.
    Poza tym teraz systemy są graficzne, a one potrzebują dobre grafiki tylko dla siebie.
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum