Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Laptop z matrycą HD czy Full HD

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Laptop z matrycą HD czy Full HD

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Path_Finder 22 kwi 2011, 12:42
    Mam możliwość okazyjnie kupić laptopa z kartą graficzną nvidia gt 540m. Oba laki mają identyczne podzespoły, tylko jeden z nich ma matrycę 1366 x 768, a ten drugi w 1920 x 1080. Ten ostatni jest o ok. 200 zł droższy.
    I pytanie czy warto brać Full HD za ciut większe pieniądze, czy to tylko slogan reklamowy za którego nie warto płacić?
    Cytuj
  • Unimatryca01 22 kwi 2011, 14:43
    Full HD w laptopie jest tak przydatne jak dziura w drodze. Nie ma to sensu i nawet nie za bardzo wiadomo do czego to miałoby służyć. Przy grach np. to więcej szkód jest niż pożytku. Ni wspominając o większym poborze energii, a korzyściach żadnych.
    Cytuj
  • 4Alien 22 kwi 2011, 15:51
    Dużej różnicy nie ma lub nie ma jej wcale. Rozdzielczość 1366x768 w zupełności wystarczy przy matrycy 15,6 cala.
    Jeszcze trochę i producenci będą opychać na rynku Full HD 3D Mega Video Super View Extra i tak dalej.
    Marketingowcy już sie głowią ile da się zna tym zarobić.
    Cytuj
  • Watcher 22 kwi 2011, 19:49
    Z własnego doświadczenia wiem, że Full HD w laptopie to tylko chwyt i nic więcej. Nie zauważy się żadnej różnicy poza szpanem, że na oznaczeniu będzie coś bajeranckiego.
    Cytuj
  • CoolerFan 22 kwi 2011, 22:36
    Jeśli zwracać uwagę na matrycę to raczej na to czy to matowa czy Glare.
    Lepsze odwzorowanie kolorów i czas reakcji to zdecydowanie Glare czyli tak błyszcząca i niestety odbijają światło.
    Matowa tylko wtedy, gdy laptop jest używany często na zewnątrz, w terenie o dużym nasłonecznieniu..
    Cytuj
  • Harrpon 23 kwi 2011, 0:53
    taka matryca to dobra jest przy oglądaniu filmów na Bluray, ale też nie do końca ze względu na małą przekątną. Poza tym w laptopach np. do 3 tys. zł nie znalazłem takiego wyposażonego w napęd Bluray, więc filmów sobie nie pooglądamy. Zakup takiego odtwarza do komputera obecnie mija się z celem, skoro za 400 zł można mieć taki odtwarzać do TV, a tam obraz jest zdecydowanie lepszy niż w jakimkolwiek laptopie z matrycą FullHD.
    Cytuj
  • Path_Finder 23 kwi 2011, 8:42
    No Bluraya tam nie zauważyłem. lepiej nie wydawać 200 zł na coś niepotrzebnego. Dobra dzięki za radę.
    Cytuj
  • xudneg 27 lis 2011, 11:43
    Czy w laptopie będzie matryca HD czy Full HD nie ma to znaczenia, ja uważam że do laptopa trzeba mieć kupiony monitor wtedy wygoda pracy jest większa i mniej się meczymy
    Cytuj
  • 13 wrz 2013, 12:23
    To nie jest tylko slogan reklamowy - laptopy z matrycami Full HD mają wyższą rozdzielczość i jej efekty widać gołym okiem, zobaczy to nawet przeciętny użytkownik, tu nie chodzi o specjalistów pracujących np. z fotografią, wideo czy CADem. Mamy w biurze modele [url=http://]Lenovo T530 z HD i z Full HD[/url] i jak się zestawi je obok siebie, nie ma wątpliwości, który jest który.
    Cytuj
  • 17 wrz 2013, 14:28
    no co Ty...
    nie odróżnisz HD od full HD w laptopie...

    takie detale widać jedynie przy dużych matrycach...

    jedynie co to będziesz miał mniejsze ikonki przymrużenie oka
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum