Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Wyczyścić komputer ale jak?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wyczyścić komputer ale jak?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Mieszkaniec 28 kwi 2011, 11:03
    Kiedy odsunąłem komputer spod stołu za nim były kłęby kurzu i zdaje się, że coś takiego dostaje się do środka komputera podczas jego pracy. Czy wnętrze komputera się czyści? Wystarczy odkręcić obudowę i posprzątać czy to wyższa szkoła jazdy.
    Cytuj
  • 7Dekoder 28 kwi 2011, 13:36
    Każdy sprzęt z częściami mechanicznymi powinno się czyścić np. co pół roku. Kurz to wróg elektroniki. Jak ktoś się boi to niech zaniesie sprzęt do odpowiedniego serwisu.
    Cytuj
  • Fotok 28 kwi 2011, 14:50
    Oczywiście, że komputery się czyści i nie ma znaczenia stacjonarny czy laptop. Po roku użytkowania w środku jest pełno kurzu, który osadza się na wszystkim powodując podwyższenie temperatury i skrócenie żywotności.
    Cytuj
  • gizmodo 28 kwi 2011, 16:15
    Normalnie, odkręcasz obudowę i ściereczką antystatyczną wycierasz kurz i inny bród. Najlepiej na ręce też założyć opaskę antystatyczną i podpiąć ją do kaloryfera.
    Dodam, że wcześniej należy odłączyć komputer od sieci całkiem !!
    Cytuj
  • Mieszkaniec 28 kwi 2011, 16:46
    A po co mi jakieś ściereczki anty coś tam, szmatka zwykła nie wystarczy. Co to jakaś burżuazja?
    Cytuj
  • Fotok 28 kwi 2011, 18:38
    Podczas tarcia powierzchni o powierzchnię wytwarzają się ładunki elektryczne, które przeskakują na tranzystory uszkadzając je. Takie ściereczki nie zbierają takiego ładunku i nie przenoszą go. Ja do sprzętu foto używam ściereczki czyszczące Pro-Optic, ale myślę, że do komputera też się nadadzą.
    Cytuj
  • Zalto 28 kwi 2011, 19:50
    Czyszcząc komputer należy unikać odkurzacza i pędzelka choć kurz szybko się nimi usunie i przy okazji można popsuć kompa.
    Nie należy używać wody, czy zmoczonych szmatek. Wilgoć to też wróg elektroniki.

    Najgorzej czyści się wentylatory, bo tam do łopatek trudno się dostać i trzeba je wyczyścić z wierzchu i od spodu. Niektóre komputery wyposażone są w filtry przeciwkurzowe, ale i tak po 3 latach użytkowania widać kurz w środku.
    Cytuj
  • DzikiDzik 28 kwi 2011, 21:23
    Koszt czyszczenia kompa w serwisie to 50 zł. Trochę drogo jak wyssanie kurzu, ale ile czasu się oszczędza.
    Cytuj
  • Zalto 28 kwi 2011, 22:47
    A ja powiem tak, mam kompa od 5 lat i ani razu go nie czyściłem. Kurzu tam pewnie pełno, ale co tam. Jak padnie kupię drugi.
    Jeśli ktoś che się bawić w czyszczenie to niech stosuje się do moim uwag i być może wyjdzie na tym bez szwanku.
    Cytuj
  • Mistrzu21 29 kwi 2011, 0:36
    T mały tutorial jak wyczyścić kompa z kurzu.
    [url=http://pgc-cs.eu/inne/23356-czyszczenie-komputera-z-kurzu-%5Btutorial%5D.html]link[/url]

    Co prawda gościu używa odkurza, i można tak robić tylko do obudowy. Żadna część odkurzacza (rurki, szczotki) nie powinny dotykać płyty głownej ani innych elementów elektronicznych.
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum