Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Żywotność baterii w laptopie, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Żywotność baterii w laptopie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • softserwis 27 paź 2010, 10:41
    Tak czytam i włos mi się jeży na głowie.

    Pomysł z lodówką jest tak głupi że aż szkoda że nie doznałeś samozniszczenia. wielki uśmiech
    Bateria nawet jak jest w laptopie podpiętym do ładowania to nic złego jej się nie dzieje.
    Za jej ładowanie lub nie odpowiada elektronika mądrzejsza niż homo sapiens.
    Jak nie musi to nie ładuje. Serwisuję takie wynalazki więc śmiem twierdzić że wiem co piszę.
    Zużywanie się ogniw to rzecz naturalna bez względu czy są używane czy nie.
    Nieużywane ogniwa tracą swoje właściwości nawet bardziej niż nie używane.
    Cytuj
  • Komputerowiec 27 paź 2010, 13:39
    Najgorszą sytuacją w przypadku baterii do laptopa jest to, że ludzie kupują takie urządzenia, a później wyciagają baterię i po paru miesiącach sobie o niej przypominają. To jest najgorsze rozwiązanie. Taka bateria może być już bezużyteczna.

    Najlepiej naładować baterię i "jechać" na niej, aż całkiem się wyczerpie. To jest tak zwane formatowanie. Później trzymasz baterię w laptopie i ona będzie się ładować. Często bateria jest elementem konstrukcyjnym urządzenia, na której znajdują się nóżki. Dzięki temu laptop nie przywiera do powierzchni i jest lepsza cyrkulacja powietrza.

    Nie należy dopuścić do sytuacji, aby akumulator rozładował się do końca i tak sobie leżał przez jakiś czas. Wtedy jest do wymiany.
    Niestety, nawet poprawnie użytkowany akumulator kiedyś zacznie tracić swoje właścicwości.
    Cytuj
  • sloneczko9 16 paź 2013, 9:31
    Bateria zwykle ma limit ładowań. Jeżeli laptop pracuje głównie na baterii to w perspektywie czasu naturalnym jest, że się zużywa. Podobnie jak akumulator w samochodzie. Do swojego Samsunga musiałem dokupić zamiennik bo w pewnym momencie trzymała już tylko 5-10 min.
    Cytuj
  • Leon99 17 paź 2013, 19:03
    Serdecznie polecam [url=http://]serwis laptopów Warszawa[/url] na Zlotej. Nie dosc, ze maja naprawde przystepne ceny, w pelni wykwalifikowana kadre, to jeszcze dbaja o klienta - udzielajac bezplatnych porad. Dodam jeszcze, iz naprawa uszkodzonego sprzetu przebiega naprawde expresowo - czego wiec wiecej chciec? Serdecznie polecam.
    Cytuj
  • Krewetka 18 paź 2013, 13:29
    Jam teraz hpeka, już jakieś 2 lata i bateryjka naprawdę dobrze się trzyma nawet do 3 godzin.
    Cytuj
  • Malagant 21 paź 2013, 12:02     (ostatnio zmieniony przez autora 21 paź 2013, 12:02, w całości zmieniany 1 raz)
    ja mam asusa już rok i bateria trzyma 4,5 - 5 h, tyle ile na początku. Fakt faktem, że rzadko jest używany na samej baterii
    Cytuj
  • 22 paź 2013, 15:06
    Lenovo podpowiada aby rozładować baterię do połowy (czy tam 40%) i utrzymywać taki stan naładowania, jesli nie korzysta się zbyt często z baterii.
    Cytuj
  • sabaluga 24 paź 2013, 10:40     (ostatnio zmieniony przez autora 24 paź 2013, 10:46, w całości zmieniany 1 raz)
    u mnie w lapie dzieje się coś dziwnego, bo co prawda już bateria jest bardzo słaba ale nie zmienia to faktu że jej żywotność jest różna (może od humoru lapa język) bo czasami działa po rozłączeniu od zasilacza jakieś 20 min a czasami jest tak że po odłączeniu kabla zdycha w ciągu paru sekund albo od razu po odłączeniu
    Cytuj
  • jik7008 26 lut 2014, 9:00
    trzymanie baterii od laptopa w lodówce, to dopiero GENIALNY pomysł! wielki uśmiech
    Cytuj
  • wezo 28 mar 2024, 12:03
    Zobacz https://wakawaka.pl/index.php/2023/10/17/etapowa-modernizacja-komputerow/ dobry wybór.
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum