Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Czy warto iść do psychologa, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy warto iść do psychologa

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • WitoldEs 9 mar 2011, 19:32
    Z kosztami to nie jest tak do końca. Można poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie i umówić sien a bezpłatną wizytę. Tyle, że wtedy chyba nie ma wyboru, bo nie sądzę, żeby było tych "państwowych" psychologów zbyt wielu. Ale może warto spróbować, a pieniązki zostawić sobie na przyjemnościuśmiech
    Cytuj
  • Blueberry28 9 mar 2011, 22:34
    Droga 8I5I, bardzo dobrze Cię rozumiem, ponieważ miałam odentyczny problem. Jak poszłam na studia (które nie do końca mi odpowiadały) doszłam do wniosku, że popełniłam błąd, jestem do niczego, niczego nie osiągnę. Omal nie zawaliłam roku, siedząc w domu i zadręczając się w czterech ścianach. Gdyby nie rodzina, która siła wypchnęła mnie zdomu, znajomi, którzy dosłownie siłą i podstępem wyciągali mnie na imprezy, wycieczki itp to chyba do tej pory siedziałabym w domu albo do tego czasu zaplakała sie na śmierć skrzywienie
    Uwierz mi warto dać sobie szansę i wyjść do ludzi, przyjaźń albo nowe fajne znajomości dadzą Ci więcej niż spowiadanie się u psychologa.
    Cytuj
  • Cloudy 10 mar 2011, 0:13
    Z pewnością warto podejmować zmiany w życiu, przyjaciele i nowe znajomości mogą pomóc,ale nie przesadzajmy. Jeśli ktoś potrzebuje fachowej pomocy, to moim zdaniem nie należy się wahać. Psycholog to lekarz, który tak jak inni dzieki swojej wiedzy pomaga zwalczyć konkretne problemy. Jeśli cos nam dolega to idziemy do leakrza prawda? Zaniedbywanie własnego zdrowia może mieć poważne konsekwencje, także w tym wypadku.
    Cytuj
  • KoKoszka 10 mar 2011, 1:01
    Ja również znam przyklady, że taka pomoc bardzo się przydała. To zależy od rodzaju problemu... od fachowości danego lekarza pewnie też, ale chyba warto spróbować.
    Cytuj
  • Xanadu70 10 mar 2011, 7:12
    Warto pójśc do psychologa, jednak nie ma co oczekiwać, że rozwiąże za Ciebie Twoje problemy. On tylko daje wskazówki, pomaga odkryć Ci pewne rzeczy i lepiej siebie rozumieć. Trzeba być przygotowanym na Wyciąganie kłopotliwych lub wstydliwych spraw oraz na ciężką prace nad sobą, przełamywanie swoich lęków, słabości itd. Ale podejmując terapie z dorym lekarzem można wiele zyskać.
    Cytuj
  • Grantorino 10 mar 2011, 10:31
    Jestem pewny, że warto, bo osobiście znam osoby, którym taka terapia pomogła. Tylko radzę poszukać kogoś poleconego, choćby w internecie opinie poczytać. Są takie fora, gdzie ludzie piszą opinie o lekarzach różnych specjalności. Dobry lekarz czy cos takiego...
    Cytuj
  • 30m1n1k4 10 mar 2011, 14:16
    Oczywiście, że warto skorzystać z profesjonalnej pomocy psychologicznej! Tylko nie można się spodziewać, że jedna - dwie wizyty wystarczą. To najczęściej oznacza solidną pracę u podstawuśmiech Powodzenia.
    Cytuj
  • Niania90 10 mar 2011, 17:27
    W Polsce psychoterapia staje sie popularna tak jak na zachodzie, bo ludzie mają coraz mniej czasu na spotkania z przyjaciółmi, z rodziną. To przykre. A psycholog to rodzaj płatnego przyjaciela, ktoremu mozna sie zwierzać, bo musi nas wysłuchać. Na prawdziwe przyjaźnie malo kto ma dzisiaj czas. Takie czasysmutny

    Cytuj
  • Cloudy 10 mar 2011, 18:53
    Chyba masz rację - w tym, że wielu ludzi z samotności popada w problemy, chodzi do psychologa, bo nie ma komu sie wygadać. Ale nie mylmy braku przyjaciół z poważnymi zaburzeniami.
    Cytuj
  • warkoczyk 10 mar 2011, 20:03
    Z tym psychologiem na fundusz to jest niestety tak, że na wizytę czeka się długo, nawet kilka miesięcy. O wybraniu lekarza można oczywiście pomarzyć...smutny
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum
Następna: Skup włosów