Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Wilgoć w domu, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wilgoć w domu

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • rojan-58 20 lut 2016, 22:51
    nie wiesz na ile ci to pomoze ozonowanie ,niektórzy tylko mają wiedze,odnośnie metod,ja wiem jak to działa,właśnie jestem,na etapie wykonania izolacji poziomej w starym budynku,firma wykonała izolację pionowąa i to jest ok. wilgoć od dołu postępuje i mam zajęcie muszę wykonać izolację poziomą,tam ozonowanie wspólnota mieszkaniowa nie uznaje tej metody pzdr,
    Cytuj
  • Sebastian1578 29 lut 2016, 7:21
    Wilgoć w domach to częste zjawisko trzeba zadbać aby pomieszczenia były dobrze wentylowane. Warto też nie parować dużo podczas gotowania. Proponuje stosować okapy i wentylatory ścienne http://www.wentylatorysklep.pl/wentylatory-scienne,25.html . Z wilgocią nie ma żartów potem pojawia się grzyb na ścianach, a my to wszystko wdychamy.
    Cytuj
  • rojan-58 29 lut 2016, 7:34
    a grzyby na ścianach,jest ich aż ponad 150 gatunków występujących w budownictwie,i bardzo grożnych dla zdrowia,nie możemy sobie tego lekcewarzyć,będziemy chorować,a jak dzieci są to dopiero będą problemy.
    Cytuj
  • rojan-58 2 mar 2016, 22:41
    witam ponownie,ja o piwnicach poruszam temat,a tu o mieszkaniu mowa i o metodzie ozonowania,proszę nie mylić pojęć,ja nie będe znowu się chwalić,ile budynków odnowiłem z wilgoci i to starych domów mi.po powodzi niektóre mają dzisiaj ponad 70 lat,a tu problem w mieszkaniu w bloku z wilgocią to dla mnie bajka.Zawsze powtarzam najważniesze jest znalezienie przyczyny zawilgocenia i potem wykonać swoje prace i dając odpowiednią gwarancję za wykonanie usługi.Osuszacze powietrza, oczywiście wspomagają mi przy pracach,ale nie stety one mogą cały czas wyciągać wodę ze ścian piwnicznych ,jak tak chcemy to ok.,a jak wykonamy odtworzenie izolacji poziomej,bo po 60 atach jak była tam kiedyś papa to ona już zmruszała i nie ma haka wilgoć będzie migrować po ścianach,dlatego posiadanie wiedzy na ten temat zostawiam,liczy się praktyka i doświadczenie w tych pracach.Forum Murator opisuje nie raz,o tym jak ktoś sobie sam poradzi,i chce oszczędnie to zrobić,wykonać ,a potem jest problem i opisują-najlepiej jakby to wykonały firmy ze specjalizacją danych prac i tu mają rację,fachowcom powierzmy prace i będzie dobrze,a zresztą nie długo ich zabraknie.
    Cytuj
  • HirotatoGouda 13 kwi 2016, 13:37     (ostatnio zmieniony przez autora 5 maj 2016, 10:36, w całości zmieniany 1 raz)
    Ja robiąc remont użyłem foli w płynie.[url=http://pakietbudowlany.pl/49-folia-w-plynie]http://pakietbudowlany.pl/49-folia-w-plynie[/url] Nie ukrywam, że jak teraz tak na szybko chcesz zmniejszyć ilość wilgoci to pochłaniacz jest najprostszym ale nie koniecznie najskuteczniejszym rozwiązaniem. Musisz dokładnie zdiagnozować przyczynę owej wilgoci i skorzystać z jakichś konkretnych materiałów.
    Osobiście jestem zdania, że wilgoć można niwelować na wiele sposobów. Jednak najlepiej się przed nią zabezpieczać podczas wykonywania remontów czy ogólnie podczas budowy.
    Cytuj
  • rojan-58 13 kwi 2016, 21:28
    tak,właśnie trzeba z wilgocią sobie poradzić i zabezpieczyć przed podciąganiem.
    Cytuj
  • rojan-58 17 lip 2016, 11:59
    witam,troszkę w polsce popadało,a ludzie troszkę mieli problemy z zalaniem domów,bo wody było tak dużo.Woda odeszła,ale wilgoć na ścianach zaczęła się pojawiać,i też zapach nieprzyjemny.Ten zapach to rozwój grzybów pleśniowych i należy odkuć tynki,które były zalane,i odgrzybić ściany,a jak wymagana jest izolacjia przeciwwilgociowa no to należy wykonać odpowiednią.Ostatnio odwiedziłem stary dom,może ma ok.80 lat lub więcej lecz nie był nigdy zalany,a migracja wilgoci tak postępuje właśnie od dolnej parti ścian, bo widocznie izolacja która była kiedyś,albo jej nie było, uległa zniszczeniu,bo budynki które mają powyżej 70 lat to jeśli była dana izolacjia,to wtedy pokrywano papą, uległa zmruszeniu i nie trzyma.Samo osuszanie nic nie da należy wszystko wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną.
    Cytuj
  • 17 lip 2016, 15:46
    Zgoda ale pamiętajmy my mieszkający w wielkich aglomeracjach i pracujący w korporacjach za grubą kasiorę - chodź nie zawsze - że w małych miastach czy na prowincji trochę życie inaczej wygląda i ludzie operują inną kasą. A na takie remonty kasa idzie jak ta woda co zalała.
    Cytuj
  • rojan-58 18 lip 2016, 22:10
    święta prawda,ludzie nie mają kasy,żeby wykonać remonty,bo życie jest ważniejsze.


    Cytuj
  • osuszanie24olsztyn 1 kwi 2024, 0:22     (ostatnio zmieniony przez autora 1 kwi 2024, 0:25, w całości zmieniany 1 raz)
    Prosze zapoznać się z naszą ofertą, Na pewno coś doradzimy. Proszę dzwonić nawet z pytaniami.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum