Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Temperatura w miejscu pracy

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Temperatura w miejscu pracy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • YOUNGBLOOD 18 gru 2010, 23:04
    Chciałbym się dowiedzieć jaka jest dopuszczalna temperatura w miejscu pracy? Z tego co słyszałem to przynajmnije te 18 stopni powinno być, a podejrzewam, że mam w pracy zimniej. Siedzę w pracy przez 8 godz i trzeba się naprawde grubo ubierać, żeby nie marznąć na kość.
    Cytuj
  • rex90 18 gru 2010, 23:37
    U mnie w pracy też jest brdzo zimno, pracuję na stanowisku kasjer-sorzedawca i nieraz bite 8h siedze na kasie. To chyba pytanie do jakiegoś inspektora pracyuśmiech
    Cytuj
  • Barbra67 19 gru 2010, 0:16
    Najniższa temperatura przy pracy siedzącej to 18 stopni. Można to zgłosić do PIP. Ale może najpierw porozmawiać z pracodawcą?
    Cytuj
  • YOUNGBLOOD 22 gru 2010, 23:24
    niby mozna, ale to nie przynosi skutków. Kierownik zbywa nas mówiąc,że cos z tym zrobi. Po czym nie robi nic. I siedze w kurtce, az się wszyscy pytają klienci, bo jak się na chwilę przyjdzie to sie nieczuje, jak jest chłodno, ale spróbujcie sobie caly dzień tak wysiedzieć.
    Cytuj
  • Ferdynand 23 gru 2010, 1:00
    To jeszcze nic, ja pracowałem na hali produkcyjnej, gdzie temperatura przy minusie na dworze wahała się miedzy 10 a 13 stopni! Ogrzewania nie włączali ze względu na oszczędności. Kazali nosić nam kurtki. Nie musze mówić jak siępracuje w grubej kurtce, raz ż niewygodnie, a dwa że w kurtce sie czlowiek zgrzeje i latwo się pochorować. Z kolei latem upał nie do wytrzymania...
    Cytuj
  • Kadra5 23 gru 2010, 8:48
    Firma zobowiązana jest do zapewnienia w pomieszczeniach pracy temperatury odpowiedniej do rodzaju wykonywanej pracy, nie niższej niż 14 stopni C – no chyba że względy technologiczne na to nie pozwalają.
    Tam gdzie pracownik wykonuje lekką pracę fizyczna i w pomieszczeniach biurowych temperatura nie może być niższa niż 18 stopni. Tylko łatwo powiedzieć a trudniej wykonać jak np. na zewnątrz jest minus 20 stopni, a biuro znajduje się w starym nieocieplonym budynku.
    Cytuj
  • Bob_Budowlaniec 23 gru 2010, 9:34
    Jak komuś zimno to zawsze może zgłosić anonimowo sprawę do inspekcji pracy. W zimnie trudno się pracuje i spada efektywność pracy, więc to chyba pracodawcy powinno zależeć, aby zapewnić odpowiednią temperaturę.
    Cytuj
  • Biznesmenik 23 gru 2010, 10:13
    Za łamanie przepisów BHP firmie grozi grzywna do 30 tys. zł. Ten tryb karania będzie wdrażany przez inspektorów w każdym przypadku niezapewnienia odpowiedniej temperatury w miejscu pracy.
    Nie ma co liczyć na pobłażliwość sądów w tej kwestii, sąd stanie po stronie inspektora.
    Cytuj
  • Jobseeker 23 gru 2010, 10:48
    Zimno w pracy? najpierw to tą pracę trzeba mieć!
    Cytuj
  • Yago 23 gru 2010, 11:42
    A czy ktoś wie jaka może byc najwyzsza temperatura w pracy? Jak latem pracowałem na hali to w środku było ok 35 stopni. Zero klimatyzacji, tlyko stare wentylatory. Masakra. A pracodawca wymagal wyrobienia dziennej normy i nic go nie obchodziło, że nie było tam dosłownie czym oddychać. Prosze o odpowiedź jaka może być najwieksza temperatua.
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum