Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Zatrudnianie telepracownika, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zatrudnianie telepracownika

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • paragraf54 3 sty 2011, 23:12
    Z art. 67(7) § 1 Kodeksu pracy telepracę można wykonywać przy podpisywaniu umowy o pracę lub w trakcie trwania stosunku pracy. W tym ostatnim przypadku w terminie 3 miesięcy od dnia rozpoczęcia telepracy każda ze stron (pracownik czy firma) może wystąpić z wiążącym wnioskiem o zaprzestanie wykonywania pracy w formie telepracy i przywrócenie poprzednich warunków wykonywania pracy (art. 67(8) § 1 Kodeksu pracy).
    Cytuj
  • Ciekawski 4 sty 2011, 0:55
    No dobra a jak szef chce mnie wypchnąć do domu a ja się na to nie godzę, to co? Wywali mnie?
    Cytuj
  • FabianM 4 sty 2011, 7:41
    Wywalić raczej nie może, chyba że to coś poważnego. Na pewno dyscyplinarka nie wchodzi w grę jak nie chcesz pracować w formie telepracy.
    Cytuj
  • DR_ZYSK 4 sty 2011, 9:13
    Ciekawski napisał:No dobra a jak szef chce mnie wypchnąć do domu a ja się na to nie godzę, to co? Wywali mnie?
    Brak zgody pracownika w trakcie zatrudnienia na zmianę warunków wykonywania pracy w formie telepracy, a także zaprzestanie wykonywania pracy w formie telepracy w terminie 3 miesięcy od dnia podjęcia pracy w formie telepracy, nie mogą być przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie przez pracodawcę umowy o pracę – tak mówi art. 67 (9)Kodeksu pracy.
    Cytuj
  • MandM 4 sty 2011, 9:40
    O możliwościach telepracy wie w Polsce ponad 80 proc. pracowników i pracodawców. Jednak nie przekłada się to jednak na liczbę umów. Wśród małych firm aż 86,2 proc. nie ma zatrudnionych pracowników na zasadach telepracy. Firm średnich, które nie korzystają z tej formy, jest jeszcze więcej, bo aż 92, 9 proc. [za forsa.pl]
    Nie każdy nadaje się na telepracownika. Musi to być osoba odpowiedzialna i samo zdyscyplinowana, inaczej nic z tego nie będzie.
    Cytuj
  • Barnaba56 4 sty 2011, 11:28
    Nie każdego da się zatrudnić w ten sposób. Może księgowego czy informatyka.
    Chciałbym zobaczyć kucharza pracującego zdalnie. To by było coś.
    Cytuj
  • SawkaE 16 lut 2011, 8:50
    Urzędy nie chcą stosować telepracy

    "Ani urzędy, ani firmy nie zachęcają pracowników do przechodzenia na telepracę. Pracodawców nie przekonuje do telepracy możliwość obniżenia kosztów utrzymania. Eksperci proponują wprowadzenie ulg dla firm za zatrudnianie telepracowników. (...)W lubelskim urzędzie wyliczono, że roczny koszt utrzymania miejsca pracy w biurze wynosi około 10 tys. zł, a w systemie telepracy – zaledwie 1,8 tys. zł. W domu miałoby pracować 10 proc. z blisko 900 urzędników. To przyniosłoby 500 tys. zł oszczędności rocznie." Gazeta Prawna z 16 lutego 2011
    No pewnie po co oszczędzać podatnik i tak zapłaci.
    Cytuj
  • InspektorABC 16 lut 2011, 9:06
    Pracodawca odpowiada za takiego pracownika chociaż nie ma nad nim kontroli. Poza tym niektórzy lubią mieć na wszystko oko i jak kogoś nie widzą to się źle czują. Znam takich paru.
    To też kwestia sprzętu i organizacji pracy. W takiej formie pracy szef patrzy się na rezultat a nie ma ilość godzin spędzoną w pracy. A to dwie różne kategorie.
    Cytuj
  • Squizee 16 lut 2011, 10:38
    tam gdzie się da powinni wywalać do domu.
    Polacy muszą oszczędzać to dlaczego nie mieliby zrobić ego samego urzędasy?
    Cytuj
  • olanowik 16 kwi 2013, 14:32     (ostatnio zmieniony przez autora 16 kwi 2013, 16:11, w całości zmieniany 1 raz)
    telepraca jest ciężka może zobaczysz na praca w Niemczech. Na stronie są różne dobrze płatne oferty pracy.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum
Poprzednia: Umowa o dzieło