Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Oświetlenie do biura - co wybrać?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Oświetlenie do biura - co wybrać?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 3 z 3  
  • Kajakarz 19 paź 2012, 17:36
    Oświetlenie do biura - jakie powinno być?
    Stojące, wiszące, może coś wbudowywanego w sufit czy ściany boczne?
    Cytuj
  • VictoriaB 22 paź 2012, 14:49
    Kajakarz napisał:Oświetlenie do biura - jakie powinno być?
    Stojące, wiszące, może coś wbudowywanego w sufit czy ściany boczne?
    mi najlepiej pracuje się przy górnym świetle, chyb, ze mam duzo czytania, wtedy wybieram małe światełko - lampkę przy biurku.
    Cytuj
  • Marta30S 26 paź 2012, 12:37
    Te lampy wyglądają bardzo fajnie - takie opcje wbudowywane są ok, ale i biurkówka zwykła też jest wg mnie jak najbardziej w porządku.
    Można też pokusić się oszczędnościowo o opcję typu żarówki led do takich lamp - zawsze wtedy ekonomiczniejuśmiech
    Cytuj
  • grawol 31 paź 2012, 14:55
    W oświetleniu przestrzeni biurowej powinniśmy brać pod uwagę dwa podstawowe czynniki: komfort pracy i oszczędność energii. To czy będzie to oświetlenie wiszące czy wbudowane w ściany to zależy od przestrzeni, w której się obracamy. Ogólnie rzecz biorąc polecam rozwiązania LED-owe. Inteligentne ich wykorzystanie sprawi, że praca stanie się samą przyjemnością. Ku inspiracji polecam projekt biura Microsoftu we Włoszech
    Cytuj
  • mimim999 2 lis 2012, 11:01     (ostatnio zmieniony przez autora 30 lip 2013, 14:15, w całości zmieniany 1 raz)
    To czy lampa będzie świecić mocno i dobrze oświetlała to zależy głównie od mocy żarówki. Niemniej jednak najlepszym rozwiązaniem chyba jednak okażą się lampy wiszące.


    Cytuj
  • fervore 28 lis 2012, 10:25
    Najlepiej wybrać klasyczne oświetlenie, coś takiego Charakteryzuje się ono wysoką energooszczędnością, wysoką sprawnością, bardzo łatwym montażem i co najważniejsze cenowo nie jest drogie.
    Jakby się przyjrzeć różnym biurom to większość z nich ma właśnie zamontowane tego typu oświetlenie.
    Cytuj
  • sonique321 21 gru 2012, 10:34
    Z własnego doświadczenia wiem, że górne oświetlenie jest potrzebne, ale nie wystarczające. Według mnie obowiązkowym oświetleniem w biurze powinny być również lampki na biurkach. Dają możliwość indywidualnego wyboru (zwłaszcza w pomieszczeniu, gdzie pracuje duża ilość ludzi) oraz są o wiele bardziej korzystne dla oka (szczególnie wieczorową porą). Oprócz oświetlenia w biurze nie można zapominać również o odpowiednim przysłonięciu okien!
    Cytuj
  • zuzia83 2 sty 2013, 13:07
    Jeśli chodzi o oświetlenie do biura to powinno być jasne, lepiej zimne niż ciepłe. Powinno równomiernie oświetlać całe biuro plus lampki na biurko jeśli osoba pracuje przy komputerze - to mniejszy kontrast między monitorem a resztą otoczenia. Ale bardzo istotny jest także dostęp światła dziennego.
    Cytuj
  • jarek7 18 sty 2013, 9:35
    ja bym wybrał dosyć jasne górne w kilku punktach, w biurze szef zamontował nam ledy i całkiem fajnie się przy nich pracuje
    Cytuj
  • arafa_tka 22 sty 2013, 16:13
    z doświadczenia polecam długie lampy, dobrze oświetlają biurko i nie przeszkadzają przy pracy:
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum
Następna: Biuro wirtualne.