Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Żywotność baterii w laptopie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Żywotność baterii w laptopie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Komputery, Internet, telefony 1 2 3 z 3  
  • kamala 30 lip 2010, 10:05
    Kilka dni temu kupiłam sobie nowiutkiego laptopa firmy Samsung wielki uśmiech Do tej pory używałam komputerów stacjonarnych. W związku z tym mam pytanie . Czy do się coś zrobić żeby zapobiec spadkowi żywotności baterii w laptopach ?
    Cytuj
  • farko 30 lip 2010, 10:45
    Wszystko się powoli zużywa. Kamala musisz zrozumieć, że taka jest kolej rzeczy wielki uśmiech
    Cytuj
  • finemon 30 lip 2010, 13:35
    Jeśli korzystasz z laptopa w domu to możesz wyjąć z niego baterię i podpiąć go bezpośrednio do zasilania. Jeśli bateria nie będzie w lapku to na pewno nie straci na żywotności. Gdy nie używasz takiej baterii , to staraj się ją trzymać chłodnym, zacienionym miejscu.
    Cytuj
  • proteinka 30 lip 2010, 14:56
    Ja używam mojego laptopa od dwóch lat i jak dotąd, nie zauważyłam spadku żywotności baterii !
    Cytuj
  • speed_devil 30 lip 2010, 17:39
    Nie zdecydowałem się na zakup laptopa po to, żeby wyjmować z niego baterię każdego dnia. To nie jest komputer stacjonarny, żeby cały czas do kabla był podpięty wielki uśmiech
    Cytuj
  • decybel 30 lip 2010, 18:38
    Nieużywana bateria też traci na żywotności. Jeśli będziesz głównie pracowała na laptopie z wyjętą baterią, to postaraj się ją podłączyć od czasu do czasu. Rozładuj ją całkowicie i naładuj do pełna.
    Cytuj
  • gacek22 30 lip 2010, 19:38
    Jeśli przez dłuższy czas nie korzystasz z baterii, to najlepiej trzymaj ją w lodówce wielki uśmiech
    Cytuj
  • andriej 30 lip 2010, 21:49
    Z baterią sprawa wygląda tak, że albo pracujesz na niej, albo na zasilaniu. Unikaj sytuacji, w których masz pełną baterię i do tego podłączony do prądu laptop, bo to najbardziej "psuje" baterię. Jak się wyładuje to ładujesz i potem działasz na pełnej baterii. Ale faktycznie, jeśli nie musisz w domu używać baterii to najlepiej ją wyciągnąć.
    Cytuj
  • samuraj 28 wrz 2010, 17:52
    Warto pamiętać o kilkukrotnym naładowaniu i rozładowaniu baterii zaraz po zakupie laptopa - o tym powinni informować przy zakupie, ale są sprzedawcy, którzy tego nie robią. Taki reset jest wskazany. A potem, jak już ktoś pisał dobrze jest raz na jakiś czas rozładować baterię i potem naładować na maksa. To przedłuża jej żywotność. Motywu z lodówką niestety nie sprawdzałem... przymrużenie oka
    Cytuj
  • zsp 13 paź 2010, 15:28
    Jeśli nie używa się regularnie baterii w laptopie, to i tak należy ją czasem naładować i użyć, czyli odpalić laptopa i popracować na baterii. W ogóle w przypadku przechowywania nieużywanej baterii przez dłuższy czas, zaleca się by była naładowana w około 40 procentach.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum