Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Ile dać na wesele?, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ile dać na wesele?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • casia1980 29 kwi 2011, 20:40
    Bez przesady, liczy się to żeby uczcis samą swoją obecnością takie uroczyste wydarzenie, żeby być z państwem młodym, a nie tylko kasa. Dawajcie ile możecie. Bez sensu byłoby zastawić się i potem złorzeczyć młodej parze, że przez nich tak popłynęliście z kasąuśmiech
    Cytuj
  • Niania90 30 kwi 2011, 0:04
    My w zeszłym roku byliśmy na dwóch weselach. U mojej koleżanki z pracy daliśmy 300zł, a u siostry męża 600zł. Dalibyśmy i więcej, wiadomo, ale i tak chyba było ok.
    Cytuj
  • Hunny8 30 kwi 2011, 1:51
    W czerwcu idziemy na ślub mojej siostry ciotecznej: rodzice, siostra i ja z chłopakiem. Jak myślicie, wypada mi złożyć się z rodzicami, skoro dali mi osobne zaproszenie z chłopakiem? Czy musimy dać w swoją kopertę?
    Cytuj
  • Lilijka 30 kwi 2011, 7:20
    Skoro potraktowali Was jako osobną parę, to raczje powinniście dać prezent od siebie...
    Cytuj
  • Niania90 30 kwi 2011, 9:29
    Skoro idziesz z chlopakiem to nie idziesz z rodzicami prawda? Więc prezent też powiniście na własny rachunek robić...
    Cytuj
  • Hunny8 30 kwi 2011, 10:43
    Tak też myślałam... Bo do tej pory dawałam wspólny prezent z rodzicami, ale nigdy nie dostawałam osobnego zaproszenia. Teraz jest inaczej, więc trzeba będzie zacisnć pasaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • casia1980 30 kwi 2011, 13:47
    Jeśli idziesz z chołpakiem ,to prezent powinien być od Was, chyba że jakiś składkowy większy. Ale skoro nie pracujecie to nie musi być duża suma, nawet 100zl będzie w porządku, w końcu wiaodmo, że jesteście młodzi i dużo nie zarabiecie albo wcale.
    Cytuj
  • Tessa56 30 kwi 2011, 17:13
    Niby każdy daje tyle na ile go stać, ale mniej niż 300 to troche nie wypada...a chrześni z 1000zł też powinni dać...
    Cytuj
  • szatan 14 maj 2011, 0:51
    Z tego co widzę, niektórzy z wesela próbują uczynić zarobek, przykre podejście. 500, 700, daj 1000, jakaś licytacja.

    Wesele robisz wtedy, kiedy Cię na nie stać, czyli liczysz się z tym, że przyjdą wszyscy gości i nikt nie da nawet złotówki. Miło, kiedy budżet młodej pary ucierpi jak najmniej, miło, kiedy nawet wyjdzie na plus, ale nie o to w tym wszystkim chodzi.

    Dobrze zarabiasz, masz płynność finansową, dajesz wedle uznania. Orzesz od pierwszego do pierwszego - dajesz ile możesz. Chrzestni mogą pokusić się o większą kwotę, mogą się do tego przygotować wcześniej, ale, niektórych sytuacji życiowych się nie przewidzi, dlatego też nie jest to regułą.

    Na swoje wesele też odkładaliśmy jakiś czas, może za wiele osób nie było, ale zaproszenia dostawali Ci, na których nam bardzo zależało, żeby bawili się razem z nami. Osoby, które odmówiły przybycia ze względów finansowych doczekały się naszej wizyty, z delikatnym wyjaśnieniem, że nie o pieniądze się tutaj rozchodzi (tak, jeszcze takie dinozaury jak my ocalały na tej planecie). Wszyscy bawili się wyśmienicie i nikt nie miał do nikogo pretensji.

    Przykre jest to, że osoby z najbliższej rodziny nie pojawiają się na weselu z powodów finansowych, przecież każdy chciałby zarabiać dużo, niestety nie każdy może.

    Przestańcie powielać te bzdurne schematy 100, 200, 300.., chcecie zarobku to po prostu piszcie na zaproszeniach koszta imprezy. To się już staje jakąś plagą.

    Aaa, dla przyszłych nowożeńców. Miło byłoby dostać zaproszenie wcześniej niż ten 1 miesiąc przed terminem. Los bywa przewrotny, niekiedy obdarowując 3 czy 4 imprezami w tym samym miesiącu.
    Cytuj
  • ciuciubabka 14 maj 2011, 7:43
    Święta prawda. Uważam dokładnie tak samo. Ale ten upadek obyczajów dotyczy różnych spraw, bo np z tymi zaproszenami to też nastala niezrozumiała dla mnie moda. Mnie uczono, że zaproszenie na wesele wypada dać osobiście (no chyba, ze ktos mieszka za granicą) i to kilka miesięcy wcześniej! A teraz wszystko byle jak i na wariata.
    Cytuj
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum