Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Czym pomalowac meble

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czym pomalowac meble

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Solniczka84 25 kwi 2011, 14:22
    Mam zamiar odnowić meble kuchenne, ale wszelkie okleiny odpadają, raz próbowałam oklejać i wyszło fatalnie. Chcę je pomalować, czy ktoś z Was to robił? Nie wiem jaka wybrać farbę i czy w ogóle ma to sens. Tzn czy gra warta świeczki, lubię majsterkować, ale jak nie wyjdzie to fajnie to szkoda zachodu.
    Cytuj
  • demotywator 25 kwi 2011, 16:55
    Można pomalować farbą akrylową i pociągnąć lakierem wodnym dla trwałości.
    Cytuj
  • KoKoszka 25 kwi 2011, 18:35
    Jak chcesz na kolorowo przerobić te meble to mozna farbą akrylową, ale fajnie też wygląda sam lakier wodny, który pięknie podkreśla usłojenie drewna. Są też fajne bejce, masz naprawdę spory wybór. Pamiętaj tylko żeby je wcześniej porzadnie zeszlifować i odtłuścić, co zwłaszcza jest ważne w przypadku mebli kuchennych.
    Cytuj
  • Solniczka84 25 kwi 2011, 21:58
    Obawiam się, że moje meble nie są z litego drewna tylko z jakiejś płyty... więc sam lakier chyba odpada.
    Cytuj
  • marsjanin 25 kwi 2011, 23:12
    Jak masz meble z płyty mebloowej to polecam akrylowe farby. Przed malowaniem na pewno musisz lekko przeszlifować i odkurzyc powierzchnię. A potem jedziesz - małym wałeczkiem i na pewno ze dwie warstwy będą potrzebne żeby ładnie okryć farbą. Po pierwszym malowaniu znów przeszlifować i odkurzyć i będą jak nowe.
    Cytuj
  • Iolla007 26 kwi 2011, 7:02
    Ja kiedyś pomalowałam Duluxem, takąemalią do drewna i metalu, wybrałam wersję satynową (w praktyce to taki pół-mat).
    Przygotuj sobie też do malowania drobny papier ścierny, wałeczki do malowania, male pędzelki do malowania krwaędzi, taśmę klejącą (malarską) i dużo gazet.
    Cytuj
  • Zoe87 26 kwi 2011, 10:12
    A czy meble pokryte laminatem nadawałyby się od pomalowania?
    Cytuj
  • casia1980 26 kwi 2011, 14:11
    Solniczka84 napisał:Mam zamiar odnowić meble kuchenne, ale wszelkie okleiny odpadają, raz próbowałam oklejać i wyszło fatalnie. Chcę je pomalować, czy ktoś z Was to robił? Nie wiem jaka wybrać farbę i czy w ogóle ma to sens. Tzn czy gra warta świeczki, lubię majsterkować, ale jak nie wyjdzie to fajnie to szkoda zachodu.
    Ja też kiedyś pomalowałam meble, mimo że uzyłam farby olejnej (mały wybór miałam) to efekt był bardzo fajny. Tylko że to straszliwie żmudna robota, jak nie masz cierpliwości to lepiej sie za to nie bierz...
    Cytuj
  • marsjanin 26 kwi 2011, 15:49
    Laminat nie za bardzo nadaje sie do malowania... są jakies farby do laminowanych powierzchni, popytaj w sklepach. Ale generalnie dużo gorzej się trzyma na tym nowa warstwa farby niż na drewnie.
    Cytuj
  • Ja80ja 26 kwi 2011, 17:57
    My malowalismy taką specjalną farbą do drewna i metalu, wcześniej umyłam je rozpusczalnikiem, tak mi doradzili w sklepie z farbami. Efekt super i bardzo trwały, bo to było kilka lat temu, a ciągle fajnie wygląda. W ogóle bardzo polecam, malowanie lepiej wychodzi niż oklejanie, a poza tym chyba sporo też taniej.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum