Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jak montować listy panelowe?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak montować listy panelowe?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • gelbo 28 wrz 2010, 14:29     (ostatnio zmieniony przez autora 30 wrz 2010, 13:53, w całości zmieniany 1 raz)
    Czy możecie mi doradzić jak lepiej montować listwy przypanelowe. Czy lepiej użyć kleju montażowego czy stabilnie trwalej przymocować do ściany za pomocą kołków?
    Cytuj
  • kaziu 28 wrz 2010, 15:36
    Przede wszystkim mocuj listwy do ściany, nie do parkietu, bo będzie pracować i się przesuwać pod listwą. Ja polecam haki montażowe.
    Cytuj
  • Grantorino 28 wrz 2010, 18:39
    Kupujesz kołki szybkiego montażu (ok 5 cm długie śr 5-sprawdź czy przechodzi przez uchwyt montażowy) musisz dać tak mniej więcej co 50cm. Kup też złączki do listew, na końce lewe i prawe, do narożników, między listwami. Przystawiasz uchwyt do ściany z minimalną odleglością do podłogi, zaznaczasz i wiercisz. Potem wkecasz haki i montujesz listwę wsuwając z góry.
    Cytuj
  • becia_koronczarka 28 wrz 2010, 22:27
    A u mnie parkeiciarze wymyślili, że zamontują listwy na klej i dodatkowo jeszcze na jakieś kołki. Czyli jak widać są różne szkołyuśmiech
    Cytuj
  • kaziu 29 wrz 2010, 6:10
    Można montować i na samym kleju, ale jak zrobisz to na kołkach to można łatwo zdemontować listwę i jej nie zniszczyć. W razie czegoprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Orion456 29 wrz 2010, 8:59
    Ja też polecam listwy przykręcane bezpośrednio do ściany, jak mieszkałem w mieszkaniu mocowane na klipsy listwy z MDFu to sie wyłamywały te uchwyty i listwy się nie trzymały.
    Cytuj
  • Domatorres 29 wrz 2010, 12:39
    Na klej nie utrzyma się w miejscach gdzie ściana jest nierówna. Poza tym nie schowasz kabli pod taką listwą i jak raz zamontujesz to już na amen.
    Cytuj
  • MemoNemo 29 wrz 2010, 14:53
    A ja przybiłem listwy do podłogi i jest w porzo.
    Cytuj
  • kaziu 29 wrz 2010, 17:56
    Może dla Ciebie jest w porzo, ale nie po bożemuprzymrużenie oka Robisz dylatacje podłogi żeby mogla pracować, i co listwy będą razem z nią jeździć po podłodze?
    Cytuj
  • Paniusia 29 wrz 2010, 21:28
    U mnie w domu są i listwy systemowe, montowane na uchwytach, i przyklejone do ścian drewniane. Osobiście wolę te drewniane. Ładniej wyglądają i są stabilniej przymocowane.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum