Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Czy sześciolatki powinny iść do szkoły?, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy sześciolatki powinny iść do szkoły?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Eli2010 27 kwi 2011, 11:01
    Chyba nie masz dzieci, skoro myślisz, że to takie prosteuśmiech
    Cytuj
  • grubystach 27 kwi 2011, 13:37
    Skoro w pierwszej klasie powtarza się program z zerówki to to jest dobry pomysł, żeby to wyrównać. Nie widze sensu w marnowaniu czasu.
    Cytuj
  • megaloman 27 kwi 2011, 14:35
    Dokładnie, a dzieci znudzone tym powtarzaniem, którym kaze się siedzieć cicho w ławkach, to dopiero mogą się do szkoly zniechęcić. Wiem coś o tym - tak było ze mnąuśmiech
    Cytuj
  • yellowphone 27 kwi 2011, 15:11
    Moje zdanie to zdecydowane NIE! Szkoły nie są pzystosowane do przyjęcia sześciolatków, a sześcioletnie dzieci nie są zdolne do wysiedzenia w miejscu 45 minut w skupieniu.
    Cytuj
  • Popeye 27 kwi 2011, 17:25
    Nie zabierajmy dzieciom dzieciństwa! Jeszcze się zdążą nastresować,
    Cytuj
  • Williams 27 kwi 2011, 20:20
    Najśmieszniejsze jesto to, że w całej tej reformie najmniej kogoś obchodzi dobro dzieci. Rząd i genialna pani minister chcą po prostu zlikwidować problem przedszkoli, które nie są w stanie zaopiekować się wszystkimi dziećmi, oraz wcześniej zagonić nasze dzieci do pracy, żeby płacily podatki co przyniesie realną poprawę budżetu. Sam nie mam dzieci w tym wieku, ale w życiu bym szesciolatka nie posłał do szkoły.
    Cytuj
  • Farrel 27 kwi 2011, 23:51
    Nauka w tym wieku jak najbardziej, ale przez zabawę, a nie kucie do sprawdzianów. Brrr, pamiętam jeszcze jak mnie szkola stresowała:/
    Cytuj
  • marrek21 28 kwi 2011, 23:51     (ostatnio zmieniony przez autora 28 kwi 2011, 23:52, w całości zmieniany 1 raz)
    A kto to jest tzw. sześciolatek? Przecież metrykalny siedmiolatek, który idzie do szkoły tak naprawdę może być i pięciolatkiem, i dziewięciolatkiem - często tak ogromne różnice rozwojowe spotyka się w jednym oddziale tzw. pierwszoklasistów. I od lat nauczyciele radzili sobie z tak zróżnicowaną grupą. Dlaczego nie mieliby poradzić sobie z metrykalnymi sześciolatkanmi, zwłaszcza w sytuacji lepszego przygotowania szkoły do uczenia maluchów (10-20 lat temu to była masakra w tych salach lekcyjnych - teraz, jak ktoś tu pisał, wymagania są inne i w każdej sali lekcyjnej jest kącik dywanowy do zabaw, są zajęcia zintegrowane, a nie jednostki lekcyjne, jest program pierwszej klasy bardziej ukłonem w stronę przedszkola niż szkoły). I przestańmy wreszcie straszyć dzieci szkołą uśmiech
    Marek
    Cytuj
  • wiktora-kowalska 11 sie 2013, 22:13
    To sprawa indywidualna, nie każde dziecko jest takie samo. Jeśli ktoś chce posłać malucha do szkoły to powinien wpierw porozmawiać z psychologiem .
    Cytuj
  • wonocola 12 sie 2013, 14:45
    Oczywiście, że tak. Dzieci szybciej się uczą niż młodzież, nastolatkowie czy dorośli uśmiech
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum