Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródRemonty, wykończenia wnętrz

Artykuł: 6 najczęściej popełnianych błędów w trakcie remontu

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

6 najczęściej popełnianych błędów w trakcie remontu

6 najczęściej popełnianych błędów w trakcie remontu
Autor: KarolinaRoksela   |   13 kwi 2021, 13:10   |   Dział: Artykuły

Wiosna to idealny moment na remont mieszkania czy domu. Wszelkie aranżacje wiążą się jednak z dużym stresem i nerwami. Jest to przecież nie lada wyzwanie dla naszego portfela oraz wyjątkowa szkoła cierpliwości. W takich warunkach nie trudno o pomyłkę. Przedstawiamy najczęściej popełniane w trakcie prac renowacyjnych błędy, których uniknięcie pozwoli cieszyć się spektakularnym efektem.

Oto 6 kłopotliwych rzeczy, które zdarzają się podczas aranżacji wnętrz

1. Samodzielne wykonanie całego remontu

Problemy ze znalezieniem profesjonalnej ekipy budowlanej to tylko jeden z wielu czynników, dla których wiele osób decyduje się na przeprowadzenie prac renowacyjnych we własnym zakresie. Przecenienie własnych umiejętności, to bez wątpienia jeden z najczęstszych błędów popełnianych podczas remontów. Próbując w ten sposób zaoszczędzić, jednocześnie sporo ryzykujemy. Bo choć, wiele rzeczy można rzeczywiście wykonać samodzielnie, to pewne czynności wymagają fachowej wiedzy i kompetencji.

2. Brak pomiarów wnętrz lub ich złe wykonanie

Pozostałe po remoncie niewykorzystane puszki z farbą, nieużyte płytki czy niepotrzebne narzędzia świadczą o tym, że źle przygotowaliśmy się do odświeżania mieszkania. Podstawą wykończenia wnętrz jest prawidłowe określenie zapotrzebowania na materiały. Bez odpowiedniego zmierzenia powierzchni oraz zaplanowania prac skazujemy się na niepotrzebne powiększenie wydatków. Możemy w takiej sytuacji skorzystać z oferty niektórych sklepów budowlanych, które umożliwiają zwrot nadprogramowych produktów. Pamiętajmy również, że nie warto kupować materiałów „na styk”.

3. Nieoszacowanie kosztów i budżetu

Wiele osób twierdzi, że największym problemem podczas remontów jest zmieszczenie się w zaplanowanym budżecie. Zazwyczaj wydajemy bowiem więcej, niż zakładamy. Powodem nadmiernych wydatków jest najczęściej brak odpowiednio opracowanego kosztorysu. Czego potrzebujemy do stworzenia takiego planu finansowego? Koszty możemy zaplanować w zwykłym arkuszu kalkulacyjnym. Warto w nim zapisywać zakupione elementy wyposażenia oraz zakres poszczególnych prac.

4. Współpraca z niesprawdzonymi fachowcami

Choć wachlarz możliwości na rynku remontowo-wykończeniowym jest ogromny, to wciąż możemy trafić na niekompetentne ekipy budowlane. Ponieważ wybór odpowiedniego specjalisty stanowi kluczowy element bezbłędnego odnowienia pomieszczeń, to warto się do takiej decyzji przygotować. Gdzie można zatem znaleźć najlepszych wykonawców? Warto w tym celu wziąć pod uwagę rekomendacje rodziny i znajomych. Polecanym rozwiązaniem jest również skorzystanie z profesjonalnych katalogów usług, ponieważ za ich pośrednictwem sprawdzeni fachowcy sami poinformują o swoich cenach i dostępności.

5. Brak planu i harmonogramu prac

Staranne przygotowania stanowią podstawę zakończonej sukcesem aranżacji wnętrz. Podejmowanie wszelkich decyzji w trakcie prac powoduje chaos, napięcie i może prowadzić do niezadowolenia. Odpowiedni plan pozwala więc uniknąć wielu błędów remontowych, a także wzmacnia znacząco naszą pozycję negocjacyjną podczas rozmów z ekipą remontową. Na tym etapie warto określić styl urządzenia mieszkania, charakter aranżacji mebli oraz dobór kolorów i dodatków. Dużym problem renowacji wnętrz jest również niewłaściwa kolejność wykonywania prac.

6. Niedogadanie się z ekipą remontową, czyli konsekwencje braku umowy

Jak można sobie przysporzyć problemów podczas remontu? Do takiej sytuacji może dojść, gdy nie sporządzimy umowy z wykonawcą. Wszystkie ustalenia z fachowcami warto mieć spisane na piśmie. Umowa powinna zawierać:

• zakres działań: określenie konkretnych zadań koniecznych do wykonania, pozwoli uniknąć problemów i niedomówień podczas wykończenia wnętrz;

• harmonogram: ważny jest zarówno czas rozpoczęcia remontu, jak i terminy zakończenia poszczególnych etapów prac;

• cena: istnieją różne systemy określania wynagrodzenia dla fachowców, dlatego warto ustalić tę ważną kwestię przed wykonaniem zlecenia;

Takie dokumenty zabezpieczą nas w przypadku niespodziewanych kłopotów w trakcie realizacji prac renowacyjnych.

Odpowiednie podejście do powyższych kwestii pomoże nam właściwie przygotować się do odnowy mieszkania. Wiesz już, jak uniknąć błędów podczas remontów, więc sprawdź, jak znaleźć fachowca do jego wykonania.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy