Jesteś właścicielem domu jednorodzinnego, którego metraż już dawno przestał być odpowiedzią na potrzeby Twojej rodziny? A może chcesz znaleźć dodatkowe źródło dochodu w kryzysowych czasach i stworzyć przestrzeń do wynajęcia przy minimalnym nakładzie finansowym? Zwróć się z prośbą o pomoc do firmy remontowej Oleksandra Marchevskyia jej specjaliści przekształcą poddasze nieużytkowe w komfortową przestrzeń do życia.
Adaptacja poddasza na przestrzeń mieszkalną – zalety
Wiele osób zastanawia się nad tym, czy adaptacja poddasza na przestrzeń mieszkalną jest warta zachodu. Inwestorzy często boją się, że wnętrza z licznymi skosami nie da się przekształcić w funkcjonalne pomieszczenia. Tymczasem okazuje się, że z pomocą fachowców z firmy remontowej adaptacja poddasza może być nie tylko praktycznym pomysłem, ale przede wszystkim znacznym powiększeniem przestrzeni użytkowej. Adaptacja poddasza pozwala na stworzenie oddzielnego mieszkania, które można wynająć, tym samym zyskując dodatkowe źródło dochodu, a jednocześnie mając na oku lokatorów.
Co więcej, poddasze może zostać przekształcone w przytulne wnętrze także dla nastolatka, który dopiero wkracza w dorosłość i chce się usamodzielnić, a jego rodzice chcą pomóc mu w tym procesie. Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że poddasze może być funkcjonalne, ale tylko pod warunkiem, że inwestorzy przy jego adaptacji będą pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Tak wielkich zmian remontowych nie powinno podejmować się na własną rękę – zdecydowanie lepszym pomysłem jest skorzystanie z pomocy specjalistów z firmy remontowej Oleksandra Marchevskyia. Jej siedziba znajduje się w Skawinie, w województwie małopolskim, a pracujący tu specjaliści mają wieloletnie doświadczenie w świadczeniu zarówno usług remontowych, jak i budowlanych.
O czym pamiętać przy adaptacji poddasza?
Przede wszystkim należy pamiętać, że adaptacja poddasza to nie tylko wykończenie ścian i wstawienie mebli. Aby przystosować przestrzeń do komfortowego życia, w pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o ocieplenie poddasza, a także doprowadzenie wszystkich niezbędnych instalacji. Inwestorzy muszą pamiętać również o znalezieniu miejsca na montaż okien, które zapewnią dostęp światła dziennego. Dopiero później można myśleć o wydzieleniu pomieszczeń, najlepiej przy użyciu płyt kartonowo gipsowych. Pozostały już tylko prace wykończeniowe, takie jak pomalowanie ścian, montaż paneli, listew przypodłogowych i włączników. Tak zaaranżowane poddasze jest gotowe do urządzenia i wprowadzenia się lub przyjęcia pod swój dach lokatorów.