Favore.plBaza wiedzyPozostałePracaPraca za granicą

Artykuł: Czego unikać podczas pisania CV?

Dodaj zlecenie

Czego unikać podczas pisania CV?

Czego unikać podczas pisania CV?
Autor: GosiaT   |   3 lip 2015, 7:16   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Praca za granicą

Pisanie CV to wbrew pozorom nie jest łatwa sztuka - zwłaszcza, jeśli chcemy je dopasować do oczekiwań rekrutera.

Chcąc zwiększyć swoje szanse, nierzadko ubarwiamy fakty i stosujemy różne taktyki, które niekoniecznie przybliżają nas do otrzymania http://www.gowork.pl/oferty pracy.
Oto kilka częstych zachowań kandydatów, których lepiej nie praktykować.

Przechwalanie się


Wpisywanie kompetencji, których nie posiadamy, nie jest dobrym sposobem na zaskarbienie sobie uwagi rekrutera. Prędzej czy później wszystko wyjdzie na jaw - na przykład podczas rozmowy kwalifikacyjnej albo pracy, do której będą potrzebne owe umiejętności. Podobnie jest z wpisywaniem obowiązków, których w rzeczywistości się nie pełniło. Rekruter zawsze może przecież skontaktować się z byłym pracodawcą i od niego uzyskać informacje.

Rozsyłanie CV wszędzie

Nie warto również wysyłać CV na każde ogłoszenie o pracę, które napotkamy. Zazwyczaj jest ono bowiem dopasowane pod wszystkie firmy (czyli właściwie pod żadną). W ten sposób wcale nie zwiększamy swoich szans. Jest wręcz odwrotnie - gdy rekruter zobaczy taki życiorys, odniesie słuszne wrażenie, że jest ono tak zwaną “masówką”.

Nieuporządkowane CV

Dobrze napisany życiorys powinien być przede wszystkim… poprawnie napisany. Literówki, błędy ortograficzne i interpunkcyjne potrafią zniechęcić potencjalnego pracodawcę już od pierwszej chwili. Zadbajmy więc o czystość języka, posiłkując się odpowiednimi słownikami.
Ważna jest także schludność dokumentu. Porozrzucane linijki tekstu nie zachęcają bowiem do czytania. Zadbajmy więc o wygląd naszego życiorysu. W internecie znajduje się mnóstwo szablonów CV, którymi możemy się zainspirować, tworząc własne.

Wpisywanie edukacji od początku

Jeśli skończyliśmy studia, wpisywanie do CV nazwy szkoły podstawowej i gimnazjum jest po prostu zbędne. W zupełności wystarczy nazwa szkoły wyższej i uzyskany stopień. Tak samo postępujemy w przypadku odbytych szkoleń i kursów - umieszczamy w CV tylko te, które mogą być istotne dla potencjalnego pracodawcy.

Lenistwo


Aby otrzymać ciekawą ofertę, trzeba przyłożyć się już na etapie tworzenia CV. Brak istotnych informacji albo listu motywacyjnego może być odebrane jako zaniedbanie z naszej strony. Postarajmy się więc, aby każda wysyłana przez nas aplikacja była przemyślana, dopracowana i dopięta na ostatni guzik.

Artykuł: http://wygrajprace.pl/Blog o pracy

KOMENTARZE
  • brak komentarzy