Czy zawieranie tanich ubezpieczeń faktycznie ma sens? Wiele osób twierdzi, że absolutnie nie. Że wartość ubezpieczeń dobrowolnych w dużej mierze zależy od wysokości składki. Cóż to nie do końca prawda. A w dzisiejszym wpisie zastanowimy się, dlaczego.
Po pierwsze, co się tyczy obowiązkowego ubezpieczenia OC komunikacyjnego – najlepsze jest oczywiście najtańsze. Powód jest prosty – zakres ochrony tego ubezpieczenia reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. Oznacza to, że polisa OC w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym będzie identyczna.
Oczywiście towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne dodatkowe darmowe polisy do ubezpieczenia OC po to, aby przyciągnąć nowych klientów. Jest to z reguły assistance w wersji podstawowej albo Zielona Karta. Nie powinno nam to jednak zaciemnić obrazu sytuacji – że to najtańsze OC faktycznie jest najlepsze.
A co z ubezpieczeniami dobrowolnymi? Otóż tam też nie trzeba od razu podpisywać najdroższej możliwej oferty. Możesz zdecydować się na ubezpieczenie dobrane do potrzeb, co najlepiej widać chociażby po ubezpieczeniu na życie. Tutaj przekrój cenowy może być dużo, dużo wyższy.
To jasne, że jakość ubezpieczenia na życie zależy w dużej mierze od wysokości składki. Ale te osoby, których nie stać na ubezpieczenie na życie w pełnym zakresie, mogą oczywiście zdecydować się na przykład na ubezpieczenie terminowe, gwarantujące wypłatę świadczenia na rzecz osoby uposażonej w przypadku śmierci ubezpieczonego. W ten sposób poniesione koszty będą na pewno mniejsze, a zakres ochrony – dalej bardzo szeroki.
Również i przy okazji ubezpieczenia autocasco można znacznie zaoszczędzić, wybierając polisę do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Rezygnacja z niepotrzebnych opcji znakomicie może obniżyć wysokość składki, a jednocześnie nie będziesz musiał rezygnować z dobrej ochrony.
A jeśli interesuje Cię obniżenie wysokości składki na ubezpieczenie na życie, to zachęcam do odwiedzin serwisu http://najtanszeubezpieczenienazycie.plnajtanszeubezpieczenienazycie.pl.