Favore.plBaza wiedzyPozostałePracaPraca w Polsce

Artykuł: Dlaczego nie zaprosili mnie na II etap rekrutacji?

Dodaj zlecenie

Dlaczego nie zaprosili mnie na II etap rekrutacji?

Autor: Kasiamer   |   6 sie 2015, 7:30   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Praca w Polsce

Wysyłasz dziesiątki CV, następnie chodzisz na rozmowy kwalifikacyjne. Jednak po pierwszym spotkaniu z pracodawcą kontakt się urywa. Jaki może być tego powód? I co zrobić, by rekruter zadzwonił z zaproszeniem na drugi etap kwalifikacji?


Brak odpowiednich kompetencji


Z twojego CV wynika, że posiadasz wszelkie umiejętności potrzebne na danym stanowisku, jednak w rzeczywistości jest nieco inaczej. Być może błędnie odpowiedziałeś na pytanie rekrutacyjne lub nie poradziłeś sobie z zadaniem? Wiedza branżowa i znajomość programów są niezwykle ważne dla rekruterów, dlatego na każdej rozmowie prędzej czy później padnie pytanie dotyczące umiejętności twardych. Jeśli nie możemy się nimi pochwalić, kompetencje miękkie nas nie wybronią. Bo kto chciałby zatrudnić do http://www.gowork.pl/praca/kucharz;st/warszawa;lpracy kucharza, który mimo umiejętności pracy w zespole nie potrafi gotować? Dlatego warto przeanalizować swoje odpowiedzi i zastanowić się, co możemy w nich poprawić. Dobrym ruchem będzie także uzupełnienie wiedzy praktycznej i teoretycznej.

Brak motywacji

Podczas rozmowy rekruter bacznie obserwuje twój poziom motywacji. Jeśli nie wykazujesz zainteresowania branżą, nie dokształcasz się w jej obszarze chociażby poprzez czytanie forów tematycznych - jest to dla niego znak, że brak ci chęci do pracy. Trafiają się też kandydaci, którzy nie znają zakresu obowiązków na danym stanowisku (wymienionych de facto w ogłoszeniu) lub od razu pytają o urlop. Aby zapewnić rekrutera o wysokim poziomie swojej motywacji, wykaż się znajomością tekstów i nowinek branżowych. Przede wszystkim jednak postaraj się wzbudzić w sobie entuzjazm… i nie wspominaj o zwolnieniu chorobowym.

Kłamstwo

Jeśli potencjalny pracodawca przyłapie cię na kłamstwie, kontynuacji rozmowy na następnym etapie raczej nie będzie. Rozminięcie się z prawdą sprawia, że rekruter traci do ciebie zaufanie. A pracownika, któremu się nie ufa, raczej ciężko zatrudnić. Najlepiej więc pisać w CV jedynie prawdę, aby uniknąć ewentualnego zdemaskowania. Gdy bowiem kłamstwo wyjdzie na etapie rozmowy o pracę, skutkiem będzie jedynie brak kontynuowania rozmów. Jeżeli natomiast szef dowie się o nim później, rezultatem może być nawet zwolnienie.

Chwila zastanowienia nad przebytą rozmową kwalifikacyjną i znalezienie błędów to okazja do poprawy. Warto przemyśleć, jak możesz ulepszyć swoje CV oraz autoprezentację, a być może następna rozmowa nie skończy się na pierwszym etapie.

Jesteś aktywny na rynku pracy? Zajrzyj do działu: http://www.gowork.pl/oferty o prace i znajdź swoje wymarzone zajęcie

KOMENTARZE
  • brak komentarzy