Kto z nas choć raz w życiu nie marzył o długowieczności? W końcu świat jest pełen tylu zagadek, nieodkrytych przez nas miejsc i zjawisk, które chcielibyśmy zobaczyć czy doświadczyć.
Choć pojęcie długowieczności brzmi niczym wyjęte z baśni, to jednak warto wiedzieć, iż nie jest to do końca fikcją. Poznajmy więc 4 filary długowieczności.
Czym są filary długowieczności
To nic innego, jak pewne koncepcje, o których bliżej możemy przeczytać w artykule doktora Jana Pokrywki http://longevitas.pl/cztery-filary-prawdziwej-dlugowiecznosci/Cztery filary prawdziwej długowieczności. Są one swego rodzaju praktycznymi wskazówkami oraz zaleceniami zwiększającymi nasze szanse na długie życie.
Pierwszy filar: Hydrogenia
Pierwszy filar ma za zadanie spowolnić wystąpienie momentu śmierci. Filar ten został nazwany „Planem A Prawdziwej Długowieczności” i zakłada spożywanie każdego dnia ok. 25ml wodoru bądź 50ml oleju Redox.
Drugi filar: Hiperbaria
Drugim filarem długowieczności doktora Pokrywki jest hiperbaria fizjologiczna. Panująca tam atmosfera zawiera około 21% tlenu, a ciśnienie panujące w komorze hiperbarycznej jest podwyższone do 1500 hPa, czyli o około 500hPa więcej niż w naturalnych warunkach. Zaleca się przebywanie w jej warunkach od 8 do 16 godzin na dobę.
Trzeci filar: Hyperendorfinemia
Trzeci filar o dość enigmatycznie brzmiącej nazwie polega na przyjmowaniu neltreksonu w dawkach 2-4mg codziennie przez około 6 miesięcy. Następnie można go aplikować co kwartał, przez okres jednego miesiąca.
Czwarty filar: Bajkalinostymulacja
Okresowa bajkalinostymulacja telomerazy to tzw. „Plan B Prawdziwej Długowieczności”. Polega ona na kontrolowaniu komórek oraz wydłużeniu ich telomerów. W ramach bajkalinostymulacji należy przyjmowac okresowo, co 10 tygodni, dawki 100mg bajkaliny.
Doktor Pokrywka, będący autorem powyżej przedstawionej koncepcji, jest zdania, iż poprzez stosowanie poszczególnych zaleceń można znacząco poprawić swoją kondycję zdrowotną, natomiast tylko stosowanie łącznie wszystkich 4 zaleceń daje szanse na długowieczność.
Zachęcamy do lektury wspomnianego wyżej artykułu.