Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródRemonty, wykończenia wnętrzMalowanie, tapetowanie

Artykuł: GŁADZIE GIPSOWE WARSZAWA

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

GŁADZIE GIPSOWE WARSZAWA

GŁADZIE GIPSOWE WARSZAWA
Autor: mp-bud   |   5 lip 2014, 8:10   |   Dział: Artykuły

Gładź gipsowa to cienkowarstwowy tynk wykożystywany do końcowego wykończnia powierzchni ścian i sufitów. Najpopularniejsze są gładzie gipsowe ale można też spotkać coraz częściaj stosowane bo i lepsze gładzie polimerowe - gotowe z wiadra o znacznie większej elastyczności i przyczepności do podłoża niż te pierwsze.

Gładź gipsowa to cienkowarstwowy tynk wykożystywany do końcowego wykończnia powierzchni ścian i sufitów. Najpopularniejsze są gładzie gipsowe ale można też spotkać coraz częściaj stosowane bo i lepsze gładzie polimerowe - gotowe z wiadra o znacznie większej elastyczności i przyczepności do podłoża niż te pierwsze. Poza tym możemy jeszcze spotkać żadziej stosowane gładzie cementowe, cemontowo-wapienne czy wapienne. Cechą wspólpną gładzi jest ich końcowa grubość a najczęściaj po dokładnym nałożeniu i wyszlifowaniu mieści się ona w granicach 2-4 mm. Nie biężemy pod uwagę narazie podkładu pod gładź stosowanego do równania powierzchni, który może mieć grubość nawet 1 cm.
W przypadku http://www.mp-bud.com.plremontów mieszkań bardzo często mamy do czynienia właśnie z wszelkiego rodzaju krzywiznami. I tu pojawia się temat opłacalności prostowania takich powierzchni. Bo na przykład w mieszkaniach nowych tzw. deweloperskich, gdzie tynki są w większości gipsowe kładzione agregatem możemy mówić i wmiarę równych powierzchniach wymagających jedynie przegładzenia aby nabrały profesjonalnego wyglądu po pomalowaniu szczególnie wymagającymi farbami lateksowymi. Zaznaczę tutaj, iż pomalowana powierzchnia ściany bądź sufitu nie odpowiednio przygotowana a pomalowana farbą lateksową szczególnie o intensywnym kolorze pokaże nam każdą niedoskonałość bądź nierówność na ścianie bądź suficie sczególnie w nocy przy sztucznym świetle. A wiec gładzimy i tu pojawia się kwestja opłacalności. Możemy spotkać mieszkania czy domy gdzie całkowite wyrównanie powierzchni będzie poprostu nie opłacalne. Krzywizny występujące w tego typu przypadkach są tak duże, że ilość materiału koniecznego do ich wyrównania lub sam proces robocizny jest tak duży, że nie opłacalny. Wtedy pozostaje podrównać powierzchnie gipsem podkładowym i na to położyć gładź. W tego typu przypadkach należy unikać oświegtlenia kątowego a kinkiety wogóle nie wchodzą w grę.
Przy wyższych pomieszczeniach nie wolno odzielać koloru ściany od sufitu przy samej krawędzi - to pokaże jaskrawo jej rzywiznę. Należy wykonać obniżenie koloru sufitu na część ściany i zrobić równy pas odcinający. Krzywy kant pomiędzy sufitem a ściną nie będzie aż tak widoczny - nie będzie zwracał uwagi a prosta linia odcięcia koloru poniżej da wrażenie równości. W takich przypadkach też nie zaleca się stosowania na ściany ciemnych kolorów. Pamiętajmy, że im ciemniejszy kolor tym więcej widać na ścianie niedociągnięć.
Techniki wykonywania gładzi gipsowych w http://www.mp-bud.com.plusługach remontowych jest wiele. Na przestrzeni ostatnich lat technika poszła tak znacząco naprzód, iż typowe obawy przed tumanami pyłu przy szlifowaniu już dawno nie istnieją. Profesjonalne szlifierki rotacyjne podłącznone do odkurzacza przemysłwego o odpowiedniej sile ssącej dają rewelacyjne rezultaty pochłaniania prawie całego pyłu podczas szlifowania. Zdażają się równierz powierzchnie ścian i sufitów bardzo spękane co wtedy? Przede wszystkim nalaży sprawdzić czy tynk nie odszedł od ściany bo wtedy trzeba zkuć i położyć nowy. Ale w większości nie ma tego problemu i pękania są powodem ruchu płyt (wielka płyta) czy poprostu upływu czasu. Kiedyś tynk kładziono po pierwsze ręcznie a po drugie nie było tak profesjonalnej chemii budowlanej (chociażby gruntów) jak jest dzisiaj. W takich przypadkach stosuje się podkład gipsowy - zbrojony z użyciem siatki elewacyjnej. Uprzedzam - wklejanie kawałaczków siatki na same pęknięcia mija się z celem i nie osiągniemy zadowalającego efektu. Tylko wklenienie siatki na całaj powierzchni ściany badź sufitu z zachowaniem odpowiednich zakładów da odpowiedni efekt. Jest to oczywiści związane z rozkładem naprężeń na danej powierzchni. Na taki podkład gipsowy - zbrojony stosujemy dwie warstwy gładzi najlepiej dobrej klasy gotowej polimerowej i mamy eleganckę gładką ścianą przygotowaną do końcowego malowania.

www.mp-bud.com.pl

KOMENTARZE
  • Arek z Ursynowa   10 lip 2014, 10:28
    Właśnie się przymierzam do gładzi w swoim mieszkaniu ale po tym artykule chyba wezmę doswiadczoną ekipę.
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU