Favore.plBaza wiedzyPozostałePracaPraca w Polsce

Artykuł: Jak zwiększyć szansę na zatrudnienie po praktykach?

Dodaj zlecenie

Jak zwiększyć szansę na zatrudnienie po praktykach?

Jak zwiększyć szansę na zatrudnienie po praktykach?
Autor: GosiaT   |   12 lut 2015, 14:13   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Praca w Polsce

Dostałeś ofertę praktyki w ciekawej firmie i liczysz na możliwość przedłużenia z nią współpracy? Podpowiadamy, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse.


Początkowe trudności to rzecz normalna


Nie martw się niepowodzeniami w pierwszych dniach praktyki. Przyjąłeś ją po to, aby się uczyć, a potknięcia są do tego niezbędne. Wyciągnij z nich wnioski na przyszłość, a pokażesz pracodawcy, że zależy ci na dobrych wynikach i chcesz pogłębiać swoją wiedzę.

Zaangażowanie wypada korzystnie

Podchodź do zadań z entuzjazmem. Czasem może być to trudne, ale wiele na tym zyskasz. Gdy swoim zachowaniem przekazujesz zainteresowanie wszystkimi zadaniami oraz gotowość do uczenia się nowych rzeczy, diametralnie zwiększasz swoje szanse na zatrudnienie.

Sprzedawanie pomysłów = kreatywność

Jako praktykant czy stażysta też możesz przedstawiać swoje pomysły. Dzięki temu pracodawca widzi, że zależy ci na dobrym funkcjonowaniu firmy. Nie wystarczy jednak mieć pomysł, trzeba też umieć go przedstawić. Opracuj zestawienie, wykres, opis - w zależności od specyfiki firmy i twojej idei.

Zainteresowanie tematyką praktyk

Przed rozpoczęciem stażu dokładnie zapoznaj się ze specyfiką branży, dowiedz się, kto jest klientem firmy. Przyda się także odświeżenie wiedzy z uczelni - nigdy nie wiadomo, czy coś nie przyda się podczas praktyki, zwłaszcza gdy branża pasuje do kierunku, który ukończyliśmy.

Poznanie kultury firmy

Każda firma ma pewne zwyczaje, najczęściej dotyczące spędzania przerw i wolnego czasu. Jeżeli będziesz brał w nich udział, współpracownicy będą cię odbierać jako pasującego do teamu. Więc jeżeli codziennie o 13:00 wszyscy rzucają pracę i idą na obiad, nie pozostaje ci nic innego jak do nich dołączyć.

Wyrażanie własnych opinii

Pamiętaj, że współpraca praktykanta ze specjalistami jest niesymetryczna, dlatego swoje pomysły i zastrzeżenia dobrze jest poprzeć mocnymi argumentami. Warto też podkreślić to, co bezspornie jest korzystne dla firmy, np: “Z pewnością zaletą tego pomysłu jest mały koszt dotarcia do klienta, ale jak poradzić sobie z problemem braków personalnych?”

Czasami w firmie brakuje wakatów, ale nie oznacza to, że praktykant może nie angażować się w swoją pracę, bo i tak nie zostanie zatrudniony. Po zakończeniu stażu może bowiem liczyć na referencje, a nawet późniejszy kontakt w przypadku pojawienia się http://www.gowork.pl/oferty o prace.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy