Jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Swym urokiem przyciąga co raz liczniej turystów z Polski, ale także z zagranicy. Ten, kto już raz był nad Kaszubskim Morzem, na pewno powróci. Malowniczo przeplatające się lasy, pola, łąki i jeziora, urozmaicona rzeźba terenu, urocze doliny rzeczne, czyste powietrze, cisza i spokój. Dla osób, które chcą uciec od zgiełku miasta, Kaszuby będą idealnym miejscem.
Każdy zakątek Kaszub zasługuje na uwagę. Zatykające dech w piersiach krajobrazy, malownicze rzeki i jeziora, czy też architektura i kultura ziemi kaszubskiej. Wewnętrzne piękno tej okolicy zmienia się wraz z każdym następnym krokiem.
Od północy Kaszuby otacza Morze Bałtyckie, a od południa graniczą z Borami Tucholskimi. Na tych terenach można zobaczyć niespotykaną nigdzie indziej faunę i florę. Aby ją odkryć, należy wybrać się do Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Najciekawsze rejony Parku poznawać można w czasie pieszych i rowerowych wędrówek licznymi, oznakowanymi szlakami turystycznymi i ścieżkami przyrodniczymi. Jedną z przyjemniejszych atrakcji turystycznych jest kajakarstwo, dzięki czemu amatorzy spływów kajakowych odkryją uroki przepięknych rzek i jezior, tworzących „Kaszubskie Morze”. Wody Jezior Wdzydzkich układają się w niezwykły kształt krzyża - jego cztery ramiona tworzą jeziora: Radolne, Jelenie, Gołuń i Wdzydze. Warte odnotowania jest występowanie w Jeziorach Wdzydzkich wielkiej odmiany troci jeziorowej, zwanej trocią wdzydzką. Występowanie tych ryb w jeziorze Wdzydze to prawdziwa zagadka przyrodnicza.
Obowiązkowym punktem do zwiedzania dla każdej osoby odwiedzającej Kaszuby to Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich – najstarszy skansen w Polsce. To tutaj można przenieść się o kilkaset lat wstecz i poznać typową architekturę kaszubską, język kaszubski, zwyczaje. Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich powstało 1906 roku jako pierwsze polskie muzeum na wolnym powietrzu. Obecnie obejrzeć można obiekty mieszkalne i gospodarcze, zagrody, dworki szlacheckie, wiejską szkołę, kuźnię, dwa wiatraki (typu "koźlak" i "holender"), stary tartak, przeniesiony ze Swornegaci XVII-wieczny kościółek oraz udostępniony do zwiedzania w 2002r. dworek szlachecki z Luzina. W zabytkowym Kościele w niedzielę odprawiane są nabożeństwa. Muzeum prezentuje również wystawy czasowe i objazdowe. Jest organizatorem konkursów, lekcji muzealnych, pokazów rzemiosła i sztuki ludowej, imprez folklorystycznych.
Naturalna uroda tego terenu, liczne i czyste jeziora, piękne lasy, świeże powietrze, połacie piasków sandrowych, a co najważniejsze szczególna atmosfera sprawiają, że Kaszuby idealnym miejscem wypoczynku i rozrywki. Doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, żeglarstwa, motorowodniactwa i kajakarstwa, jak i raj dla wędkarzy i myśliwych.