Favore.plBaza wiedzyZdrowie i urodaOchrona zdrowiaMedycyna estetyczna

Artykuł: Laser frakcyjny CO2: odmładzanie laserowe

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

Laser frakcyjny CO2: odmładzanie laserowe

Laser frakcyjny CO2: odmładzanie laserowe
Autor: technologiaurody   |   16 mar 2013, 6:59   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Medycyna estetyczna

Odmładzanie laserowe (recurfacing laserowy) pozwala na szybkie osiągnięcie znakomitych rezultatów zabiegowych, z minimalnym okresem rekonwalescencji (od 2 do 7 dni). Najczęściej już po 48 godzinach po zabiegu można stosować makijaż mineralny i wrócić do codziennej aktywności. Skrócony do minimum okres rekonwalescencji jest szczególnie ważny dla pacjentów prowadzących aktywny zawodowo tryb życia.

Laser frakcyjny ( fraxel ) jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w medycynie estetycznej w celu intensywnej regeneracji skóry.
Laser frakcyjny wykorzystuje tryb ULTRAPULSE, którego częstotliwość jest dobierana automatycznie przez mikroprocesor tak, aby otrzymać optymalną moc. Urządzenie wyposażone jest w bardzo szybki skaner frakcjonujący, którego sterownik jest zintegrowany z kontrolerem lasera. Dzięki temu działanie lasera jest niezwykle precyzyjne, a gęstość impulsów jest regularna na całej powierzchni działania. Wiązka laserowa wnika głęboko pod naskórek do 2-3 mm, w efekcie zmienia się struktura skóry w jej głębszych warstwach, co z kolei tworzy idealne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny.
Superkrótkie, wysokoenergetyczne impulsy oraz szybki skaner umożliwiają wykonanie w skórze bardzo małych, ablacyjnych kolumn punkt po punkcie z bardzo małym termicznym uszkodzeniem, co pozwala na niezwykle szybką regenerację i powrót pacjenta do aktywnego życia.
Używanie lasera frakcyjnego daje zarówno poprawę struktury skóry pod kątem tekstury, pigmentacji, rozszerzonych porów, jak też zapewnia pobudzenie komórek /fibroblasty/ skóry właściwej do tworzenia nowych struktur kolagenu, wywołując proces przebudowy kolagenu. Efektem działania jest odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, likwidacja blizn, rozstępów, rozszerzonych porów i różnego rodzaju przebarwień.
Odmładzanie laserowe (recurfacing laserowy) pozwala na szybkie osiągnięcie znakomitych rezultatów zabiegowych, z minimalnym okresem rekonwalescencji (od 2 do 7 dni). Najczęściej już po 48 godzinach po zabiegu można stosować makijaż mineralny i wrócić do codziennej aktywności. Skrócony do minimum okres rekonwalescencji jest szczególnie ważny dla pacjentów prowadzących aktywny zawodowo tryb życia.
W trakcie pierwszej wizyty: pacjent otrzymuje wszystkie informacje dotyczące przygotowania do zabiegu. Proces leczenia jest monitorowany przez lekarza, wizyta kontrolna odbywa się miesiąc po zabiegu.
Przebieg zabiegu:
W trakcie zabiegu lekarz za pomocą głowicy „dziurkuje” skórę na ok. 20-25% leczonej powierzchni. Pozostałe 75-80% nienaruszonej zdrowej skóry, stymuluje proces przebudowy kolagenu i przyspiesza proces gojenia. Zabieg jest minimalnie bolesny, odczucia pacjenta są porównywalne do uczucia wbijania rozgrzanych igiełek w skórę. Dlatego w czasie terapii laserem frakcyjnym dokonuje się znieczulenia lokalnego (np. kremem EMLA) lub stosuje się zewnętrzne aparaty schładzające skórę w trakcie zabiegu (cooler).
Parametry wykonania zabiegu (wartość energii, ilość przejść przez skórę, powierzchnia „pokrycia” skóry dziurkami) uzależniona jest od problemu i okolicy zabiegowej, a także preferencji pacjenta. Im większa jest moc impulsu, liczba otworków na cm2 oraz dłuższy czas trwania, tym większa jest ingerencja w skórę i stan zapalny, proces gojenia wydłużony, ale i efekty końcowe znacznie lepsze.
Przebieg terapii:
Typowa procedura w zależności od wskazań i oczekiwanych przez pacjenta rezultatów terapii, składa się z 2 - 5 zabiegów przeprowadzanych w odstępach 4 - 6 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia problemu, wizyty są ustalane indywidualnie przez lekarza. Po zabiegu w celu osiągnięcia optymalnych wyników leczenia, należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza (ma to szczególne znaczenie w terapii przebarwień, preparaty zalecone do pielęgnacji domowej powinny być stosowane przez pacjenta przez okres 3 miesięcy od zabiegu). Efekty terapii frakcyjnej narastają stopniowo i są długotrwałe (w przypadku zabiegów odmładzania skóry widoczne nawet po kilku latach).
Proces gojenia:
Bezpośrednio po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i obrzęk. Ponadto przez 2 do 3 dni po zabiegu skóra jest odczuwalnie napięta i sucha. Może wystąpić również pieczenie czy lekkie swędzenie. Kolejnym etapem gojenia jest drobnopłatowe złuszczanie naskórka – jest to wynik ewakuacji martwych komórek skóry na zewnątrz. Dodatkowo procesowi gojenia może towarzyszyć delikatne zbrązowienie naskórka, utrzymujące się maksymalnie do 2 tygodni. Pełen rezultat zabiegu widoczny jest po ok. 4-5 tygodniach.

Postępowanie po zabiegu:
Aby rezultaty były jak najlepsze należy odpowiednio pielęgnować skórę po zabiegu. Idealnym nadaje się do tego łagodny krem nawilżający i regenerujący (np. Medical Barrier Cream Epionce, Toleriane Ultra La Roche Posay). Konieczna jest również ochrona przeciwsłoneczna. Doradzamy stosowanie kremów z SPF > 30 przez okres ok. 4 tygodni po zabiegu np. (Svr 50 Ecran Teinte - krem z filtrem mineralnym barwionym )
Efekty niepożądane:
Medycyna nie zna przypadków trwałych działań niepożądanych, tj. blizny czy infekcje po terapii laserem frakcyjnym. W przypadkach bardziej intensywnych zabiegów możliwe jest pojawienie się przejściowego zaczerwienienia, niewielkich strupków i/lub czasowych przebarwień (głównie u pacjentów z ciemniejszą karnacją).
Zastosowanie:
- Redukuje blizny trądzikowe
- Usuwa przebarwienia
- Niweluje drobne zmarszczki
- Wygładza powierzchnię skóry
- Poprawia gęstość i sprężystość skóry
- Redukcje blizny przerostowe (po zabiegach chirurgicznych, oparzeniach pourazowych)
- Odmładza skórę: twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni
- Poprawia owal twarzy
- Zamyka rozszerzone pory
- Odnawia skórę uszkodzoną przez słońce: rogowacenie słoneczne, plamy soczewicowate, piegi
- Redukuje rozstępy
- Usuwa wiotkość skóry ramion, brzucha, po porodzie

Przeciwwskazania:
- Terapia doustna izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin) lub sterydami
- Nowotwory skóry
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry
- Przewlekłe zapalne dermatozy (np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry)
- Świeża opalenizna (na tydzień przed zabiegiem)
- Okres 4 tygodni od wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym
- Blizny przerosłe i keloidy nie kwalifikują się do terapii laserem frakcyjnym

Okolice najczęściej poddawane terapii:
- Twarz (odmładzanie laserowe, blizny potrądzikowe, przebarwienia)
- Szyja (zmarszczki, odmładzanie skóry)
- Dekolt ( odmładzanie, utrata jędrności)
- Grzbiety rąk
- Okolica oczu (zmarszczki)
- Plecy (blizny potrądzikowe, przebarwienia)
- Brzuch (rozstępy, wiotkość pociążowa skóry)

Czy stosowanie lasera jest bezpieczne?
Kiedyś laser kojarzył się z szalonymi wynalazcami czy filmem. Tymczasem – wraz z rozwojem nowoczesnych technologii – lasery znalazły zastosowanie niemalże we wszystkich dziedzinach. Dziś żaden nowoczesny gabinet medycyny estetycznej nie zaryzykuje braku lasera.

Tak, komfortowo i bezpiecznie!
Zabiegi mają regenerować, zmieniać na lepsze. Żadna metoda nie będzie służyć poprawie, jeśli nie jest bezpieczna.
Krótka lekcja historii

Słowo laser jest skrótem utworzonym z pierwszych liter ang. słów – Lihgt Amplification by Stimulated Emission of Radiation (wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję promieniowania).Teoretyczne podstawy wzmocnienia światła dał w 1917 roku Albert Einstein. Urzeczywistnieniem teorii promieniowania stał się zbudowany w 1960 roku przez Amerykanina Teodora Maimana pierwszy laser rubinowy. Dermatolog Leo Goldman jako pierwszy badał działanie lasera w medycynie. Przeprowadzone na świecie w wielu ośrodkach badania wykazały bezpieczeństwo i skuteczność zastosowania lasera.


KOMENTARZE
  • brak komentarzy
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU