W ofercie firm specjalizujących się w usługach hydraulicznych i asenizacyjnych jedną z popularnych pozycji jest czyszczenie kanalizacji i udrażnianie rur. Czyszczenie kanalizacji wykonuje się na różne sposoby, a najpopularniejszymi są metoda mechaniczna oraz ciśnieniowa WUKO. Sprawdź, na czym polega ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji i kiedy stosuje się tę metodę.
Na czym polega metoda WUKO?
Metoda WUKO, czyli ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji to nowoczesny sposób, łączący technikę ciśnieniową z hydrodynamiczną. Ten sposób czyszczenia kanalizacji polega na wprowadzeniu w głąb rur kanalizacyjnych specjalnego węża, który pod dużym ciśnieniem tłoczy wodę. W zależności od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia rur w technice tej wykorzystuje się węże o różnych średnicach, a także zróżnicowany asortyment głowic ciśnieniowych wykonanych ze stali nierdzewnej. Zadaniem głowicy jest regulacja ciśnienia wody, które niezbędne jest, by zanieczyszczenia oderwały się od rur. Wąż podpięty jest do specjalistycznego pojazdu WUKO, w którym zamontowana jest pompa tłocząca wodę, a usunięte nieczystości odprowadzane są do zbiornika samochodu.
Kiedy stosuje się czyszczenie kanalizacji metodą ciśnieniową?
Dzięki zastosowaniu odpowiednich dyszy, metodą WUKO można usunąć nawet bardzo stare osady i zanieczyszczenie. Czyszczenie kanalizacji metodą ciśnieniową to metoda, która poradzi sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami, które mogły znaleźć się w kanalizacji – również włosami, papierem, tłustymi resztkami jedzenia oraz piaskiem.
Technikę tę wykorzystują w swojej pracy fachowcy tacy jak firma Niw-Kan, specjalizująca się w udrażnianiu rur. Metoda WUKO posiada wiele zalet, takich jak:
- wysoka efektywność,
- uniwersalne zastosowanie,
- wysoki poziom bezpieczeństwa,
- bezinwazyjność.
Z uwagi na fakt, że podczas ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji nie wykorzystuje się żadnych żrących środków chemicznych, rozwiązanie to jest również techniką przyjazną środowisku naturalnemu.
Metoda WUKO ma uniwersalne zastosowanie, najczęściej jednak wykorzystuje się ją do czyszczenia głównego odpływu z budynku lub odcinka kanalizacji pomiędzy studzienkami. Dzięki niewielkim gabarytom pojazdu WUKO możliwe jest zastosowanie tej techniki również podczas czyszczenia wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej w halach produkcyjnych, magazynach, a nawet domach jednorodzinnych.
Jeśli z Twojej instalacji kanalizacyjnej wydobywa się nieprzyjemny zapach lub woda ma trudności z odpływaniem, skontaktuj się ze specjalistami oferującymi czyszczenie kanalizacji tą bezinwazyjną metodą.