Zapotrzebowanie na energię ciągle wzrasta a tradycyjne źródła energii pochodzące z kopalnych zasobów Ziemi wyczerpują się w zatrważająco szybkim tempie. To powoduje, że stają się coraz droższe, a wraz z nimi rosną również ceny paliw, takich jak węgiel, olej opałowy czy gaz. W efekcie coraz wyższe rachunki za ogrzewanie domów skłaniają ich właścicieli do zwrócenia uwagi ku odnawialnym źródłom energii po to, aby ograniczyć koszty, których w gruncie rzeczy nie sposób uniknąć.
Każdy z nas poszukuje swojego miejsca na Ziemi, takiego, w którym czuje się dobrze, do którego z przyjemnością wraca. Oczekujemy, że zapewni nam to nasz dom. Jednak nasze szczęście z jego posiadania bez trudu potrafią zakłócić kolejne wysokie rachunki za jego ogrzewanie. Problem przybrał rozmiary globalne, dlatego świat zaczął szukać sposobu na oszczędności i… znalazł!
„W ostatnich latach nowym, przełomowym trendem w zakresie ogrzewania domów jedno i wielorodzinnych staje się wykorzystywanie energii geotermalnej, zgromadzonej wewnątrz Ziemi. Jej nośnikiem jest woda lub para wodna.” – mówi Małgorzata Bartkowski z firmy REECO Poland, będącej organizatorem Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland. Na terenach stabilnych sejsmicznie, takich jak Polska, najczęściej wykorzystuje się niskotemperaturowe zasoby geotermalne, odnawiające się z dwóch źródeł: energii jądra Ziemi (od dołu) i energii słonecznej dostarczanej przez promieniowanie, wiatr i opady deszczu (od góry). Mogą one zostać z powodzeniem użyte do zmniejszenia zapotrzebowania na energię poprzez wykorzystywanie w bezpośrednim ogrzewaniu domów, fabryk, szklarni lub zastosowanie w pompach ciepła, czyli urządzeniach, które pobierają ciepło z Ziemi na płytkiej głębokości i uwalniają je wewnątrz domów. Pompy ciepła mogą wykorzystywać również ciepło pochodzące z wód gruntowych oraz powierzchniowych, a także z powietrza atmosferycznego. Tego typu instalacje mogą produkować 100% mocy grzewczej przy użyciu jedynie 25% energii z tradycyjnych źródeł, co czyni je idealnymi, opłacalnymi i proekologicznymi systemami ogrzewania. Pompy mogą też być skutecznie wykorzystywane w instalacjach chłodniczych.” – dodaje Małgorzata Bartkowski.
Miejsce nr 1 dla branży pomp ciepła
Wszyscy zainteresowani ekologicznymi i ekonomicznymi sposobami ogrzewania nieruchomości powinni rozważyć udział w 4. Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland, które w dniach 23-25 września 2014 r. staną się centralnym punktem spotkań m.in. dla branży pomp ciepła. Producenci, inwestorzy, społeczności lokalne, samorządy, projektanci i instalatorzy, którzy w tym czasie odwiedzą Warszawskie Centrum EXPO XXI będą mieli okazję zapoznać się z aktualnymi trendami, technologiami i branżowymi nowinkami. Wstęp na targi będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, którzy dokonają uprzedniej rejestracji na stronie: http://www.renexpo-warsaw.com/404.html?&L.
Jak co roku targom RENEXPO® Poland towarzyszyć będzie cały szereg profesjonalnych konferencji branżowych i forów biznesowych. Wśród nich nie zabraknie również spotkań organizowanych dla środowisk zainteresowanych tematyką pomp ciepła, podczas których omawiane będą bieżące problemy, trendy i nowości w branży. Już pierwszego dnia imprezy (23 września 2014 r.) organizatorzy planują 3. Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła a już następnego dnia (24 września 2014 r.) uczestnicy targów będą mogli wziąć bezpłatnie udział w 2. Forum Pomp Ciepła.
RENEXPO®Poland już od 2011 roku stanowi nowoczesną platformę transferu wiedzy i wymiany doświadczeń w obrębie krajowego i międzynarodowego sektora energetycznego. W ciągu zaledwie trzech lat targi organizowane przez REECO Poland zyskały w naszym kraju renomę jednego z najważniejszych wydarzeń w branży energii odnawialnej. Potwierdzeniem tego jest wielki sukces ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia. Swoją ofertę zaprezentowało wówczas 135 wystawców z kraju i zagranicy. W ciągu trzech dni ta międzynarodowa impreza zgromadziła ponad 3 800 osób odwiedzających i ponad 1 280 uczestników konferencji.
Więcej informacji na: http://www.renexpo-warsaw.comwww.renexpo-warsaw.com