Zdalna praca rządzi się swoimi prawami. Nie jesteśmy zmuszeni do tkwienia przy biurku w korporacji i nikt nie rozlicza nas z przesiedzianych za nim godzin. Jednak wielu freelancerów niewolę biurka zamienia na niewolę kanapy. Pora więc poznać potencjał naszej pracy i przekonać się, że obowiązki możemy wykonywać właściwie wszędzie.
Zdalna praca rządzi się swoimi prawami. Nie jesteśmy zmuszeni do tkwienia przy biurku w korporacji i nikt nie rozlicza nas z przesiedzianych za nim godzin. Jednak wielu freelancerów niewolę biurka zamienia na… niewolę kanapy. Pora więc poznać potencjał naszej pracy i przekonać się, że obowiązki możemy wykonywać właściwie wszędzie.
1. Biuro coworkingowe
Wynajmowanie biura mija się z celem pracy freelancera? Nie, jeśli zbierzemy kilku znajomych pracujących w ten sam sposób i podzielimy się kosztami. Na rynku działają już firmy udostępniajace powierzchnie biurowe na dni, a nawet na godziny. Możemy więc umówić się z przyjaciółmi na konkretną porę i po prostu przyjść do pracy. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przypadku biur korzystających jedynie z adresu wirtualnego - dzięki temu pracownicy mogą się spotkać i omówić strategię. Dla wyjaśnienia: adres wirtualny polega na umiejscowieniu siedziby firmy w wirtualnym biurze, natomiast pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki w każdym miejscu - dobry przykład: adres wirtualny.
2. Restauracja
Przerwa obiadowa służy zwykle odpoczynkowi od pracy. Dla freelancera jednak będzie idealnym momentem na zagłębienie się w sprawach zawodowych. Minus to gwarne wnętrze lokali, które w porze obiadowej potrafią być naprawdę zatłoczone. Jeśli jednak głośne rozmowy nie przeszkadzają nam w skupieniu, śmiało możemy korzystać z tych miejsc. Innym wyjściem jest… wcześniejszy obiad albo kawa.
3. Miejsca publiczne
Ruchliwy chodnik lub przystanek autobusowy nie jest jednak najszczęśliwszym wyborem. Warto skupić się na miejscu, w którym nie będziemy musieli ciągle uważać na przechodzących ludzi czy przesuwać się na samą krawędź ławki. Ciekawym pomysłem są: przejścia w galeriach handlowych, miejska biblioteka, dziedziniec uniwersytetu. Jedynym warunkiem jest dostępność internetu.
4. Komunikacja
Długie trasy są tutaj naszymi sprzymierzeńcami. Jeżeli od punktu A do punktu B mamy kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów, praca w zacisznym autobusie z dostępnym WiFi może okazać się prawdziwą przyjemnością. W obszarze miasta będzie nieco trudniej - częste przystanki i tłumy pasażerów nie sprzyjają skupieniu. Warto również pomyśleć o pracy w pociągu. Dalekobieżne “intercity” posiadają przedziały, w których można się schować i zaznać nieco spokoju i prywatności.
Praca freelancera nie musi polegać jedynie na przechodzeniu od kuchni do komputera w salonie. Wystarczy nieco otwartości na nowe pomysły i chęć kontaktu z ludźmi, a nawet obowiązki wykonywane zdalnie mają szansę stać się fascynującą pracą.
Wybierz dla swojej firmy wirtualny adres we Wrocławiu: http://ideaplace.pl/pl/oferta/twoja_firma/