Dla wielu osób słowo "sport" kojarzy się tylko i wyłącznie z klasycznymi, dobrze znanymi i rozpoznawalnymi nawet przez laików, dyscyplinami, takimi, jak piłka nożna, piłka ręczna, szermierka czy tenis ziemny. Człowiek to jednak stworzenie pomysłowe i co rusz wymyśla nowe rodzaje aktywności. Jakie?
Wymyślanie nowych dyscyplin sportowych sprzyja gospodarce i w efekcie rozwoju społecznemu. Dla przykładu – coraz większa ilość osób jeździ na deskorolkach, a to pociąga za sobą potrzebę zaprojektowania i wybudowania dla takich osób odpowiednich placów, gdzie mogłyby praktykować swoje hobby – skateparków. Jakie, poza skatingiem, oraz tytułowym nordic walkingiem, inne nowoczesne dyscypliny sportowe są popularne?
Kitesurfing
Dyscypliną konkurencyjną dla windsurfingu staje się kitesurfing. Jest to sport jeszcze bardziej zwariowany. Polega on na tym, iż kitesurfer sunie po wodzie na krawędzi deski, za balansowanie i utrzymanie równowagi służy mu natomiast... latawiec. Jest to oczywiście dyscyplina bardzo trudna, nie powinien więc dziwić fakt, iż rośnie liczba osób oferujących kursy i szkolenia w tym zakresie.
Canyoning
Innym ciekawym sportem jest canyoning, a więc... podróżowanie po kanionach. Canyoning to połączenie chodzenia, wspinaczki, ze skakaniem czy pływaniem. Jest to kolejny dowód na to, jak pomysłową istotą jest człowiek.
Nordic walking
Wreszcie nordic walking. To, ze wszystkich nowoczesnych "dziwactw", chyba najbardziej popularna dyscyplina. Wszyscy kojarzymy rzesze starszych ludzi, stukających o chodniki specjalnymi kijkami, podczas czegoś, co wydaje się na pierwszy rzut oka zwyczajnym spacerem. Niech pozory jednak nikogo nie mylą – nordic walking to poważna dyscyplina sportu, która wymaga odpowiedniej techniki, zarówno chodzenia, jak i oddychania.
To tylko niektóre ze specyficznych dyscyplin sportowych. Wymyślanie coraz to nowszych rodzajów aktywności to znak firmowy naszych czasów. Nie powinno to dziwić. Żyjemy coraz szybciej i coraz bardziej potrzebujemy nowych wrażeń. To, co stare, może się nam znudzić. Problem w tym, że to, co dziś jest uznawane za nowoczesne, za kilkadziesiąt lat również może być przestarzałe. Co wtedy? Wtedy będziemy wymyślać nowe dyscypliny sportowe.