Dodaj zlecenie

Pilnować fachowca ?

Pilnować fachowca ?
Autor: remwar   |   26 gru 2013, 2:28   |   Dział: Artykuły

Często rzetelność i znajomość fachu niektórych usługodawców pozostawia wiele do życzenia. Niejednokrotnie szybkość wykonania usługi jak również atrakcyjnie niska cena powinny wzbudzić naszą czujność co do jakości wykonania. Jak zatem nie dać się oszukać i na co zwrócić uwagę przy pracach malarskich i tapeciarskich wykonywanych przez firmy usługowe. Czego powinniśmy wymagać od fachowca ?

Remont mieszkania wiąże się niewątpliwie z dużymi kosztami. Wszyscy oczekujemy usługi wykonanej rzetelnie i fachowo. Tak by wykonane prace cieszyły nasze oko przez długie lata, a późniejsze odświeżenie ścian i sufitów polegało na prostym pomalowaniu wykonanym we własnym zakresie.
Ze swego zawodowego doświadczenia wiem, że to proste pomalowanie ścian może okazać się nie lada wyzwaniem, najczęściej w lokalach starego budownictwa. Nieoczekiwanie pojawiają się problemy. Problemy typu : łuszcząca się farba, pęknięcia lub odparzenia tynków, odklejająca się tapeta, itp. I znów jesteśmy zmuszeni skorzystać z usług fachowej ekipy, a miało być tak prosto. Co jest tego przyczyną? Odpowiedź jest prosta: FUSZERKA. Fuszerka przy ostatnio przeprowadzonym remoncie.
Okazuje się że są jeszcze fachowcy których trzeba pilnować.
Na co należy zwrócić uwagę przy pracach malarskich, tapeciarskich i dotyczących ogólnie renowacji ścian? Poniżej podaję kilka wskazówek.

Często dostaję od klientów proste zlecenia typu: zerwanie starej i przyklejenie nowej tapety, pomalowanie ścian i sufitu. Prace nieskomplikowane, które z reguły muszą zostać rozszerzone o dodatkowe operacje, których nie wykonano poprzednio. Oto przykłady:

1. Pomalowanie ścian i sufitu.
Ściany były pomalowane farbą emulsyjną. Przed położeniem nowej warstwy farby wszystkie powierzchnie należy zmyć i odtłuścić (np. mydłem malarskim). Podczas zmywania okazuje się , że stara warstwa farby emulsyjnej odkleja się.. Tworzą się pęcherze, farba odrywa się od ściany jak papier.
Przyczyny:
• Pod farbą emulsyjną była starsza warstwa farby klejowej. Farba klejowa nie została usunięta w sposób należyty.
• Farba emulsyjna została nałożona na powierzchnie zakurzone.
Zalecenia:
• Zerwać farbę emulsyjną z całej powierzchni. Warstwę farby klejowej bardzo dokładnie zmyć i zeskrobać. Powierzchnie ścian zagruntować preparatem głęboko penetrującym. Wyrównać nierówności i ubytki powierzchni ścian. W przypadku nanoszenia gładzi lub tynków gipsowych lub cementowo-wapiennych ponownie zagruntować preparatem lub farbą gruntującą. Nanieść min. dwukrotnie warstwę nowej farby.
Tak wykonany remont ściany umożliwia nam pomalowanie jej za kilka lat bez większych problemów.

2. Tapetowanie ścian i sufitu
Podczas zrywania starej tapety okazuje się, że miejscami lub w całości zrywamy ją bez problemu nawet na sucho. Z reguły przyczyną jest źle usunięta warstwa farby klejowej, nieusunięte luźne elementy farb emulsyjnych lub nieodpowiednio zmyta i zagruntowana ściana.

3. Odparzenia lub pękanie gładzi gipsowej
Wymagają gruntowej reperacji. Najczęściej przyczyną jest znowu źle przygotowana pow. ściany. W przypadku gładzi gipsowej może to być pozostała warstwa farby klejowej lub nanoszenie gładzi na zakurzoną ścianę. W przypadku pękania gładzi przyczyną może być także zbyt gruba warstwa masy szpachlowej lub pomalowanie gładzi wilgotnej.

We wszystkich przypadkach główną przyczyną „niespodzianek” jest źle przygotowana powierzchnia ścian i sufitów.
Skrobanie, mycie, odkurzanie i gruntowanie ścian są operacjami, które niejeden fachowiec chętnie pominie, a niewykonanie ich z łatwością zamaskuje.
Efekty takiego działania będą jednak widoczne po pewnym czasie i przysporzą trudności Wam lub kolejnej ekipie remontowej, podnosząc również koszty remontu.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU