Favore.plBaza wiedzyZdrowie i urodaOchrona zdrowia

Artykuł: Sposoby na komary w ogrodzie

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

Sposoby na komary w ogrodzie

Sposoby na komary w ogrodzie
Autor: mlaskov7   |   8 lip 2015, 10:39   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Ochrona zdrowia

Lato. Wieczór. Ogródek. Odpoczywamy. Rozkoszujemy się ciepłą pogodą i lekkim wiatrem. Jest miło i wygodnie. Bzz! Bzzz! Bzzzz! Komary zaczęły szukać swoich ofiar. Uciekamy zogrodu. Nie ma innego wyjścia. A może jest? Może warto skorzystać ze sposobów, które odstraszają i eliminują komary z naszego ogrodu?

Wyeliminuj wilgoć
Nasi wrogowie upodobali sobie miejsca wody stojącej. W donicach, rynnach i koszach rozmnażają się i składają jaja. Chcąc pozbyć się komarów, unikajmy tworzenia obszarów zacienionych, gęstych zarośli oraz zbiorników wodnych. Beczkę z deszczówką nakryjmy siatką z drobnymi oczkami. W przypadku instalacji oczka wodnego, wybierzmy strumyk, fontannę czy kaskady wodne. Ruch wody będzie skutecznie przeszkadzał komarom w chęci zwiększenia ich populacji. Poza tym dbajmy o czystość wody. Powierzchnię wody spryskajmy olejem w sprayu. W ten sposób zapobiegniesz ich rozmnażaniu się.

Spryskaj i opryskaj

Miętowy płyn używany do płukania ust wlej do spryskiwacza i spryskaj nim kwiaty i drzewa. Do rozpylenia dobrze jest też zastosować domowy preparat: do czterech litrów wody dodaj łyżkę oleju z miodli indyjskiej lub łyżkę olejku z drzewa herbacianego. Możesz też opryskać lub nasmarować skórę innymi, mniej ekologicznymi, maściami, kremami i aerozolami. Zwróć uwagę, aby nie używać często produktów ze szkodliwą substancją deet.

Odstraszaj roślinami

W ogrodzie warto posadzić intensywnie pachnące rośliny lub ozdobne, których zapachu komary nie znoszą, np.: lawenda, mięta, bazylia, kocimiętka, surmia, rozmaryn, aksamitka, czosnek, melisa, bodziszek i sumak octowy.
Warto wiedzieć o istnieniu roślin, które zwabiają owady, a później je zjadają. Są to, przykładowo, rosiczki oraz aristolochia.

Jedz produkty bogate w witaminę B1

Witamina B nadaje potu specyficzny zapach i komary będą mniej skłonne do skosztowania naszej krwi.

Zatrudnij zwierzęta

Jaskółki i ważki zjadają setki komarów dziennie, a każda żaba i ropucha nocą żywi się ok. 50-100 komarami. Ryby w oczku wodnym zapobiegną rozmnażaniu się komarów, a nietoperze w budce przyczynią się do strefy mosquito-free w ogródku.

Zamontuj moskitiery
Montaż siatek przeciwko owadom lub zawieszenie lekkich zasłonek mogą zatrzymać naszych latających nieproszonych gości.

Zapal świeczkę
Przydatna jest świeca przeciwkomarowa cintronella, o zapachu trawy cytrynowej. Można zaopatrzyć się też w pałeczki zapachowe.

Elektrofumigator

Jeżeli mamy dostęp do gniazdka elektrycznego, pomocny okazuje się elektrofumigator – urządzenie w postaci wtyczki z płytą, która jest nasączona specjalną substancją owadobójczą, i odparowywaczem. Gdy włączymy urządzenie, uwalniane są substancje szkodliwe dla owadów.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy