-
Samorząd woj. wielkopolskiego podpisał umowę z CA Consulting SA (grupa Comarch) na budowę kompleksowego, wojewódzkiego systemu informatycznego umożliwiającego wymianę danych medycznych
-
Według informacji NFZ najstarszy zarejestrowany użytkownik Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) ma 106 lat, natomiast najmłodsza osoba z założonym kontem w ZIP to kilkunastodniowy noworodek. Z ZIP najliczniej korzystają mieszkańcy Śląska (ponad 142 tys. użytkowników), Mazowsza (108 tys.) i Wielkopolski (94 tys.).
-
Tablet ma być z założenia urządzeniem intuicyjnym w obsłudze, które nie ustępuje funkcjonalnością komputerowi osobistemu. Ta idea spodobała się szpitalowi MSW w Białymstoku. Tablety będą tam nieodzownym elementem obchodów na szpitalnych oddziałach. Dzięki temu lekarza będą mogli wprowadzać zlecenia na bieżąco do systemu, a personel medyczny będzie miał łatwy dostęp do dokumentacji medycznej chorych. Obsługa dokumentacji medycznej na tablecie nie będzie wyłącznością dla szpitali.
-
Lepszy kontakt z pacjentami może stać się sposobem na wyróżnienie się z pośród konkurencji oraz może być metodą na zwiększenie przychodu poprzez zyskanie nowych klientów. Wybierając system dla swojej działalności warto zwrócić uwagę czy oprócz standardowej funkcjonalności tworzenia i przechowywania dokumentacji medycznej oferuje on także dodatkowe elementy, które pomogą placówce w jej rozwoju.
-
Jak skomputeryzować placówkę medyczną? wywiad z dyrektorem Biznes Unit e-Zdrowie Comarch SA
O ile już nie może być darmowy, to ma być: tani, niezawodny, prosty w obsłudze, maksymalnie ułatwiający wykonywanie codziennych obowiązków, a przy tym spełniający wymogi prawne.