Wakacje za pasem. Zajęcia w szkołach i na uczelniach dobiegają końca. Jeszcze tylko ostatnie egzaminy - i wreszcie dwa miesiące odpoczynku! Ale lato to nie tylko okazja do naładowania akumulatorów. Właśnie teraz mnóstwo młodych ludzi dysponuje wolnym czasem i pragnie zarobić nieco pieniędzy. Szukają więc wakacyjnej pracy.
Oto kilka rad, jak znaleźć dobrze płatną sezonową pracę.
Gdzie szukać?
Niektóre branże co roku szukają chętnych do podjęcia wakacyjnego zatrudnienia - swoje http://www.gowork.pl/oferty pracy kierują głównie do uczniów i studentów. Są to na przykład: sklepy, kawiarnie, bary, małe biura i centra handlowe. Warto zorientować się, czy w naszej okolicy szukają kogoś do pracy.
Krok po kroku
Szukanie pracy to cały proces, który najlepiej zawiera się w pięciu poniższych punktach.
Autoanaliza
Po pierwsze, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: co tak naprawdę chcielibyśmy robić i czego oczekujemy od miejsca pracy. Następnie zastanówmy się, jakie umiejętności my możemy zaoferować pracodawcy. Może mamy na koncie ukończony kurs albo nauczyliśmy się w szkole czegoś, co przyda nam się w pracy?
Stworzenie CV
Następnym krokiem jest stworzenie profesjonalnego CV. Oprócz danych osobowych zawrzyjmy w nim wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe. Liczy się każda praca - jeśli pracowaliśmy jako wolontariusze, śmiało możemy wpisać to do życiorysu.
Wywiad środowiskowy
Zapytajmy rodzinę i przyjaciół, czy ktoś z ich znajomych nie poszukuje pracownika na wakacje. Taki tryb szukania pracy ma swoje zalety - być może znajdziemy zatrudnienie szybciej, niż się spodziewaliśmy.
Szukanie ofert
Kluczowym punktem starania się o pracę jest wyszukiwanie ofert w internecie. Warto przejrzeć najbardziej znane portale z https://www.gowork.pl/pracodawca_ogloszenie_bez_rejestracji1_1ogłoszeniami o pracę, wybrać kilka i zapoznać się z wymaganiami. Jeśli odpowiadają naszym umiejętnościom, możemy wysłać CV.
Rozesłanie CV
Zróbmy selekcję znalezionych ogłoszeń i pozostawmy te, które najbardziej nam odpowiadają, a następnie roześlijmy CV. Teraz pozostaje jedynie czekać.
Rozmowa kwalifikacyjna
Jeżeli dostaniemy w odpowiedzi zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, warto się do niej dobrze przygotować. Wyszukajmy w internecie informacje o firmie, do której aplikujemy. Ułóżmy odpowiedzi na pytania, które mogą paść w trakcie rozmowy. I przede wszystkim - myślmy pozytywnie!