Favore.plBaza wiedzyZdrowie i urodaOchrona zdrowiaMedycyna naturalna

Artykuł: Zbawienne działanie miodu

Dodaj zlecenie

Zbawienne działanie miodu

Zbawienne działanie miodu
Autor: mareckki   |   31 mar 2015, 14:45   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Medycyna naturalna

Smakuje w połączeniu z gorącą herbatą jak i w ciastach. Wpływa dobrze na wygląd cery, wzmacnia włosy, pomaga spokojnie zasnąć i działa łagodząco na stany nerwowe. Okazuje się też, że daje dobre efekty lecznicze w stanach zapalenia żołądka oraz chorobie wrzodowej i dwunastnicy. Miód, bo o nim mowa to prawdziwy złoty nektar.

Miód stosowany jest w przypadku zapalenia jelita grubego i jelita cienkiego. Poprzez pobudzenie perystaltyki jelit, ma łagodne działanie przeczyszczające. Powinno się tez go stosować w przypadku zapalenia żołądka. Jest udowodnione klinicznie, że skraca on czas trwania biegunki nawet do 2 dni w czasie trwania zatrucia. Również dla osób zmagających się ze schorzeniami wątroby, miód okazał się pomocnym i skutecznym lekiem naturalnym.

Dodatkową i najważniejszą zaletą miodu jest jego dostępność i cena, dlatego kuracja miodowa jest w stanie pomóc niemalże w każdych zapaleniach związanych z układem pokarmowym. W przypadku leczeniu zapalenia żołądka miód przyjmuje się 3 razy dziennie, w postaci zimnego roztworu w wodzie lub naparze z ziół, na 10-15 minut przed posiłkiem. W przypadku zapalenia z podwyższoną kwasowością zaleca się rozpuścić miód w ciepłej wodzie. Podobną kurację stosuje się przy występowaniu choroby wrzodowej żołądka i wrzodowej dwunastnicy. Osoby, które wybrały ten domowy, niekonwencjonalny sposób leczenia problemów żołądkowych przyznały, że miód przyczynił się do zmniejszenia bólu, zmniejszenia poczucia stanów nerwowych, polepszenie snu oraz ustąpienia nudności i zgagi.

Na równi z kuracją wykorzystującą miód ulgę problemom żołądkowym przynieść mogą: fizykoterapie, ciepłe kąpiele, przestrzeganie diety, która eliminuje produkty sprzyjające zaparciom, unikanie alkoholu i ostrych przypraw. W stanach przewlekłych lub ostrego bólu zaleca się wizyty u gastrologa.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy