Favore.plBaza wiedzyDla firmy i biuraDoradztwo, audytDoradztwo finansowe

Artykuł: Zdalne zakładanie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

Dodaj zlecenie

Zdalne zakładanie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

Zdalne zakładanie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością
Autor: konsultant_finansowy   |   18 kwi 2017, 10:28   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Doradztwo finansowe

Obecnie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są jedną z najchętniej wybieranych form do prowadzenia własnej działalności przez polskich przedsiębiorców. Prowadzenie firmy w tej formie posiada liczne korzyści, dlatego niejedna osoba decyduje się na jej założenie.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać założona na dwa sposoby - tradycyjnie lub zdalnie, czyli przez Internet. Możliwość zakładania spółki w sposób uproszczony (przez Internet) zawarta jest w przepisach Kodeksu Spółek Handlowych. To od przyszłego przedsiębiorcy zależy sposób rejestracji spółki. Spółka z o.o. może zostać założona przez obywatela Polski, ale także przez cudzoziemca.

Rejestracja spółki online możliwa jest od 1 stycznia 2012 roku na specjalnej platformie S24, która została udostępniona przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Warto wiedzieć, że korzystając z tej metody rejestracja spółki odbywa się bez udziału notariusza. Wszystkie potrzebne dokumenty generowane są automatycznie na platformie. Dzięki temu znacznie zmniejszają się koszty założenia firmy.

Niejeden przedsiębiorca decyduje się na założenie spółki zdalnie. Cały proces rejestracji odbywa się w ciągu maksymalnie 24 godzin od chwili złożenia wniosku. Przed przystąpieniem do rejestracji spółki z o.o. przez Internet należy zarejestrować się na tej stronie. Konto w systemie musi posiadać każda osoba (wspólnik), która będzie składać swój podpis pod wnioskiem o rejestrację działalności. Do podpisania umowy konieczne jest posiadanie podpisu elektronicznego.

Kolejnym krokiem podczas zakładania spółki w ten sposób jest określenie niezbędnych danych spółki do jej zarejestrowania oraz wprowadzenie ich do formularza w systemie. Przedsiębiorcy muszą podać m.in. nazwę spółki, adres spółki, listę wspólników, listę członków organów spółki oraz właściwy sąd rejonowy. W formularzu należy także wybrać odpowiednie numery PKD, taki sposób, aby pasowały do przedmiotu działalności spółki.

Teść dokumentów wygenerowanych automatycznie należy zweryfikować oraz w przypadku wykrycia błędów nanieść poprawki. Jeśli dokumenty są poprawne można je podpisać podpisem elektronicznym. Następnie należy uiścić opłatę za wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, opłatę za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz opłatę manipulacyjną.

Opłacone dokumenty zostaną przesłane elektronicznie do wybranego wcześniej sądu rejonowego, gdzie będą rozpatrywane. Po dokonaniu wpisu do KRS dokumenty przesyłane są do urzędów, które nadają im numer NIP oraz REGON.

Minimalny kapitał zakładowy w wysokości 5 000 złotych wspólnicy muszą uiścić w terminie do 7 dni od rejestracji spółki. Należy wiedzieć, że zakładając spółke z o.o. przez Internet kapitał zakładowy może być pokryty jedynie wkładami pieniężnymi.

http://in-nova.pl/rejestracja-spolki-z-oo/Zdalne zakładanie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem dla osób, które w szybkim czasie chcą założyć działalność w tej formie. Jeśli wystarczy Ci standardowa wersja umowy spółki to wybierz rejestrację spółki przez Internet.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy