Squash jest sportem wszechstronnym. To dyscyplina, gdzie każda gra jest inna, ruchy są bardzo nieregularne, poruszamy się we wszystkich kierunkach po ziemi, wykorzystując wszystkie płaszczyzny ruchu. Warto też wspomnieć, że grając w squasha, spalasz dużo kalorii. Jeśli ktoś gra po raz pierwszy, na pewno odczuje grę w squasha we wszystkich mięśniach. Sport ten łączy w sobie elementy wysiłku – wytrzymałość, szybkość, siłę i wysiłek umysłowy. Squash to bardzo ekscytujący i wymagający sport. Dlatego musimy upewnić się, że nasze ciała są w pełni przygotowane do tej przygody poprzez tę aktywność. Dlatego powinieneś udać się do fizjoterapeuty na „kontrolę”, aby wykryć i wyeliminować możliwe i nabyte kontuzje.
Jak w przypadku każdej innej aktywności, musisz stopniowo przyzwyczajać się do coraz większego obciążenia swojego ciała. Dlatego przed rozpoczęciem gry warto poświęcić czas na prawidłowe ćwiczenia funkcjonalne pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty lub trenera squasha. Niewystarczająca głęboko stabilizująca siła mięśni, słaba percepcja głębokości lub słaba koordynacja mogą być ważnymi czynnikami wywołującymi kontuzję. Wszystkie schorzenia są stosunkowo niebezpieczne, ale przy odpowiednim nadzorze medycznym i treningu squash jest bezpiecznym i satysfakcjonującym sportem dla wszystkich. Ze względu na ich dynamiczny charakter, najczęstszymi rodzajami urazów są nadwyrężenia lub naderwania mięśni, zwłaszcza łydki i tylnej części uda – tego typu urazy najczęściej występują podczas szarpnięć i ruchów szybko przyspieszających.
Zdarzają się również urazy stawów skokowych oraz kolanowych, powszechnie nazywane skręceniem– najczęściej uszkodzone struktury w obrębie stawu skokowego to torebka stawowa oraz więzadło strzałkowo-skokowe przednie, zaś w obrębie stawu kolanowego będą to więzadła krzyżowe, więzadła poboczne oraz łąkotki stawowe. Tego typu urazy najczęściej zdarzają się podczas lądowań po wyskoku oraz wypadów w przód i bok. Squash jest sportem rakietowym, więc nie można zignorować urazów kończyn górnych.