Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Adapter sieciowy 12V / 230V do mini sprężarki.

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Adapter sieciowy 12V / 230V do mini sprężarki.

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • ZuluGula 10 lis 2011, 13:30
    Kupiłem do pompowania mini sprężarkę na wtyk 12V - zapalniczka samochodowa.
    Kupiłem też adapter przejściówkę na sieć 230V.
    Podłączyłem i nic.

    Wiem, że kompresorek z gniazda zapalniczki startuje i dobrze chodzi. W czym zatem problem?
    Cytuj
  • V_Miernik 10 lis 2011, 15:02
    Jak kompresor chodzi z zapalniczki to pewnie coś nie tak z adapterem. pewnie chińska tandeta za 2 zł.
    jakie parametry ma ta sprężarka? Chodzi mi o natężenie (w ampetach).
    Cytuj
  • Greed 10 lis 2011, 18:20
    Kompresor pewnie też chiński i rozleci się po 2 razach użytkowania. Sprzedają takie cuchnące plastykowe obudowy. Pewnie jakieś toksyczne i zagrażające zdrowiu. że to w ogóle można sprzedawać.
    Ile taki kompresor kosztował 20-30 zł???
    Cytuj
  • ElectronicsSX 10 lis 2011, 21:37
    A ten adapter to jakie ma parametry, bo może się okazać, że to taki o małym natężeniu gdzie można podłączyć jakąś latarkę czy GPS, ale nie coś potrzebującego więcej prądu.
    Cytuj
  • ZuluGula 10 lis 2011, 22:23
    Kompresor to Pansam A030400, nie ma żadnych informacji o natężeniu. jest tylko 12V i koniec.
    Adapter to 650mA.
    Wszystko oczywiście made in China, ale to akurat mnie nie interesuje.
    Cytuj
  • Mieciozawodowiec 11 lis 2011, 6:10
    No i tu jest problem. Skoro sprężąreczka działa to adapter jest do niczego.
    650mA, to co najwyżej komórkę naładujesz.
    Mini kompresorki muszą mieć min. 10A, a i to warto dopasować w jakimś sklepie elektrycznym.
    Cytuj
  • V_Miernik 11 lis 2011, 10:29
    Fakt 650mA to tyle co nic, przy tak niskim natężeniu kompresor nawet nie drgnie. Ale za duże natężenie też nie może być bo korki w domu wystrzela. Najlepiej adapter w przedziale 5-10 Amperów, wtedy powinno być ok.
    Cytuj
  • HDMI 11 lis 2011, 13:41
    Taki kompresorek potrzebuje min 10A.
    Może to dziwnie zabrzmi, ale to musi być już zasilacz.
    Najlepiej kupić taki od konsoli Xbox360 i wtyczkę konsolową uciąć i na jej miejsce zamontować gniazdo zapalniczki samochodowej.
    Taki zasilacz ma 14,2A i nada się doskonale. Wiem, że bo kiedyś widziałem taką konstrukcję.
    Cytuj
  • AdamSaM 11 lis 2011, 15:34
    To trochę drogie rozwiązanie, bo kompresorek to koszt ze 30-40 zł a taki zasilacz 60-100 zł.
    Al;e faktycznie parę amperów to musi być więc takie adaptery 12V/230V nadają się do zasilania telefonów czy GPS ale nie do takich elektrycznych silników sprężarki.
    Cytuj
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum