Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Fikcyjna rekrutacja do pracy / firmy

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Fikcyjna rekrutacja do pracy / firmy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama
  • AutoRun 14 paź 2011, 13:05
    Na różnych forach spotykam wpisy typu szukamy pracowników do obsługi e-mail czy do przepisywania kopiowania tekstu. Płaca 1500 zł-2000 zł miesięcznie na rękę. To raczej jest niemożliwe, aby w ogóle można coś było zarobić na takiej pracy. I tak sobie myślę, że to jakieś próby wyłudzenia danych osobowych lub pozyskanie bazy mailingowej.
    Ile ludzi może się na takie coś napierać, mało czy dużo?
    Cytuj
  • AnstazjaP 14 paź 2011, 15:48
    W pierwszej kolejności zapewne odpowiadają ci co długo są bez pracy. To jakby akt rozpaczy.
    Ludzie myślą, że jak potrafią napisać parę linijek w Wordzie to mają ogromna wiedzę.
    No i dają się nabierać na takie propozycje. Ja jakoś nie potrafię sobie wyobrazić na czym taka praca mogłaby polegać, a wyobraźnie mam bujną.
    Cytuj
  • ekonomista 14 paź 2011, 17:25
    Ludzie z reguły są łatwo wierni i dają się manipulować. Znam takich co e-mailami przesyłają ksera dowodów osobistych i innych danych. Brak wyobraźni lub skrajna głupota. Nawet takie ksera wystarczą aby zaciągnąć pożyczkę. A później ja nie brałem pożyczki... no ale jak to, przecież mamy skan dokumentu!.
    Cytuj
  • 500nowelalaustawy 14 paź 2011, 21:10
    Tylko takie zbieractwo danych to nic innego jak przestępstwo.
    Zgodnie z jej art. 49 za przetwarzanie danych, do których przetwarzania osoba nie jest uprawniona, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat 2.
    Na jaw takie rzeczy wychodzą jak do domu przychodzi wezwanie do uregulowania pożyczki czy kredytu. Wtedy ludzie zastanawiają się skąd firma ma ich dane, a no sami dali choć akurat nie do tego celu.

    Zgadzam się, że ludzie są łatwowierni i liczą na mega szybki i łatwy zarobek. 2000 zł za nic nierobienie. Tak to każdy by chciał.
    Cytuj
  • Krajan 15 paź 2011, 0:52
    Inną popularną metodą jest oferta typu składanie długopisów lub podobne. Tylko tam bardziej chodzi i naciągnięcie na opłaty wstępne niż pozyskanie danych osobowych. I masa ludzi daje się zwieść. Później sami się dziwią, jak mogli dać się tak nabrać.
    To już nie pojedyncze osoby trudnią się naciąganiem to już prawdziwy przemysł.
    Cytuj
  • Buyer 15 paź 2011, 6:26
    No jeśli ktoś oferuje pracę w firmie a w ogłoszeniu podaje e-mail misiek@....pl to trzeba być wyjątkowo głupim, aby dać się naciągnąć. Kto poważny ma e-mail na jakiejś domenie z portalu. Do tego służy własna strona WWW i konto firmowe.
    Cytuj
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum
Poprzednia: Programy księgowe