Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Jak nałożyć pastę termoprzewodzącą ?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak nałożyć pastę termoprzewodzącą ?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • basior 23 sie 2010, 14:52
    Zamówiłem właśnie nowiutkiego kompa. Niestety firma w której zamawiałem podzespoły chciała mnie skasować za złożenie wszystkiego, więc postanowiłem, że zrobię to sam wielki uśmiech Powinienem ze wszystkim sobie poradzić, chociaż nie jestem pewien jak nałożyć pastę termoprzewodzącą skrzywienie Ile się tej pasty nakłada? Jak ją rozprowadzić ?
    Cytuj
  • frank 23 sie 2010, 15:45
    Gdy robiłem to ostatni raz, to nałożyłem trochę pasty po czym rozprowadziłem ją palcem na całą powierzchnię procesora. Warstwa powinna równomiernie pokryć procesor. Ponadto powinna być cienka. Radiatora raczej się nie smaruje.
    Cytuj
  • decybel 23 sie 2010, 19:09
    Uważam, że rozprowadzenie pasty palcem nie jest zbyt dobrym pomysłem. Podczas takiej operacji na procesorze mogą pozostać tłuste zanieczyszczenia co może w niekorzystny sposób wpłynąć na temperaturę procesora. Jeśli zdecydujesz się na rozsmarowanie pasty na całej powierzchni procesora, to użyj czegoś w rodzaju kary plastikowej.
    Cytuj
  • artone 23 sie 2010, 22:02
    Moim zdaniem najlepszym sposobem na nałożenie pasty jest postawienie małej kropki na środek procesora. Następnie dociskasz do tego radiator i gotowe. Przed ostatecznym zamocowaniem zapinek możesz nim lekko pokręcić w lewo i w prawo, aby pasta lepiej się rozprowadziła.
    Cytuj
  • gargol 24 sie 2010, 1:39
    Co do pasty, to najlepiej rozsmarować ją po całym cpu palcem. Jeśli boisz się, że naniesiesz jakieś zanieczyszczenie na procek, to możecie owinąć palec np folią wielki uśmiech
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum