-
W tym roku albo w przyszłym będę kupował komputer osobisty,, pewnie stacjonarny. Dużo czytałem o tym co siedzi w obudowie takiego komputera i w co musi być wyposażony. Zastanawiam się jednak czy wybrać konfigurację opartą o procesor AMD czy może Intel.
Jedne testy pokazują, że Intel jest dobry, inne że AMD ma się lepiej. Czy jest jakaś różnica mięczy Intelem a AMD. Bo jak liczę ten zestaw oparty o Intela to jest on droższy.
Cytuj
-
-
Ja mam komputer z Intelem. Chyba nie ma dużych różnic w obu platformach. Może dla entuzjastów majsterskowania i podkręcania parametrów oba procesory mają jakieś właściwości. Dla takie użytkownika jak jak, to jednak nie ma znaczenia.
Komputer kupuje się raz na parę lat i cudowanie z tym co dana PC może a czego nie, jest bezsensowne.
Wybrałem intela bo akurat był zestaw spełniający moje oczekiwania. Ale jeden i drugi procesor potrafi to samo. Przecież nie kupujesz Windowsa dla AMD czy intela tylko po prostu system operacyjny.
Cytuj
-
Komputery z procesorami AMD są jakby tańsze.
Zgadzam się z przedmówcą, że nie ma sensu zastanawiać się nad tym czy wybrać Intela czy AMD. I tak przecież o wszystkim decyduje to ile mamy kasy na sprzęt.
Cytuj
-
W sklepach jak Vobis czy Komputrinik większość komputerów to te z Intelem. I tak sobie pomyślałem, że może jest lepszy od AMD skoro ten jest omijany.
Cytuj
-
Prawda jest taka, że Intel stosował niedozwolone umowy z producentami sprzętu przez co ci zobowiązali się omijać AMD. Sprawa się rypła i Intel musiał za to płacić.
Zarówno procesory Intela i AMD są dobre. Testy pokazują to co autor chciał pokazać i nic więcej. Jakby przyjrzeć się bliżej to platforma AMD jest bardzie elastyczna. Wyszły nowe procesorzy 4 i 6 rdzeniowe. Okazało się, że po aktualizacji Biosu użytkownicy posiadający płyty głowne oparte na Gniazdku AM2+ mogą nowe procki zainstalować i cieszyć się większą wydajnością.
Poza tym nowe procesory AMD obługują pamięci DDR2 i DDR3, a nowe procki Intela tylko DDR3.
Cytuj