Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Program do nagrywania pulpitu

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Program do nagrywania pulpitu

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Lapik 6 lis 2010, 8:39
    Przydałby mi się program do nagrywania pulpitu komputera i to co w danym momencie robię na komputerze. Takie filmiki chciałbym później zamieszczać na Youtube. Program ma działać w Windows.
    Dobrze by było, aby nagrania były z dźwiękiem nagrywanym z mikrofonu.
    Cytuj
  • Joomla 6 lis 2010, 11:14
    Jest kilka takich fajnym programów. Są one trochcę leciwe, ale jak na twoje potrzeby wystarczą.
    Możesz pobrać i zainstalować AviScreen Classic 1.3 czy HyperCam 2.14.02 z tym, że ten pierwszy jest darmowy a ten drugi to trial (czyli przez jakiś czas będzie działać, a później trzeba kupić licencję).
    Cytuj
  • Komputerowiec 6 lis 2010, 13:45
    Kłania się Google.
    Jest też wiele innych aplikacji to nagrywania pulpitu.
    Jednym z najczęściej stosowanych jest darmowy camstudio 2.5 b1 (działa pod Windows 7 64 bit, więc z innymi Windowsami nie powinno być problemów).
    Komercyjną alternatywą jest zakup pakietu CamtasiaStudio 7 za jakieś 1100 zł. Ten program daje wiele możliwości i edycji nagrania i raczej polecam go komuś, kto zna się na rzeczy.
    Jak już wyczerpią się wszystkie możliwości to można nagrywać pulpit z poziomu przeglądarki internetowej. W tym celu wchodzisz na stronę http://www.screentoaster.com/ klikasz Start Recording i po nagraniu od razu możesz przesłąć nagranie na Youtube.
    Jak to robić - krótki filmik po polsku http://www.youtube.com/watch?v=JhIUQcwmLz4
    Cytuj
  • Lapik 6 lis 2010, 17:44
    Ściągnąłem sobie ten camstudio 2.5 i trochę czasu zajemi mi zorientowanie się w sytuacji. Jednak wielkość nagrywanych plików to jakieś nieporozumienie. 700 MB za półtorej minuty? Może coś robię nie tak.
    Cytuj
  • Jobseeker 6 lis 2010, 19:35
    Bo trzeba jeszcze zastasować odpowiednie kodeki i skonfigurować to. Wiem, bo nagrywałem Video CV przy szukaniu pracy.
    Cytuj
  • Joomla 6 lis 2010, 23:03
    Do Camstudio 2.5 czy AviScreen Classic proponuję zainstalować paczkę kodeków ffdshow Video Codec, bo te domyślnie instalowane rzeczywiście tworzą mega pliki.
    Cytuj
  • Komputerowiec 7 lis 2010, 1:59
    Również polecam FFDshow Video Codec

    Ja mam ustawione Video option (Configure) w Camstudio tak:
    FFDshow Video Codec (MPGE-4, FourCC: Divix, one-pass quality i jakość nagrywania na 70 proc.)

    Z kolei w zakładce Video option mam
    Quality 66
    Set key Frames Every 25
    Capture Frames Every 58

    Przy dźwięku (Audio option) mam:
    Recording Format 22 05 KHz, mono 16 bit
    Compressed Format PCM

    W każdym razie nagranie 5 minutowe z dźwiękiem zajmuje ok 26 MB. Nie wiem czy da się to jakoś lepiej ustawić, ale zabawy przy tym jest dużo. Gbybym miał więcej czasu to zapewne znalazłbym odpowiednią konfigurację ustawień.
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum
Poprzednia: Kupowanie na eBay