FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Odleżyny

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie
  • hanka100 2 paź 2012, 10:13
    Witam. Mam babcie w szpitalu, która niestety jest po udarze i jest całkowicie przykuta do łóżka, nie może się ruszać. Pielęgniarki co prawda kilka razy dziennie ją przewracają by zapobiec odleżynom, ale mimo wszystko widziałam, że na plecach i na piętach pojawiają się maleńkie odleżyny. Czym mogę to pielęgnować, by się ten stan nie pogłębił? Proszę bardzo o pomoc.
    Cytuj
  • 2 paź 2012, 17:14
    Stosuj kremy na odleżyny bo niestety może być coraz gorzejsmutny sama to przeżywałam, ale dzięki niektórym środkom nie było gorzej więc warto.
    Cytuj
  • toster 3 paź 2012, 8:28
    najpierw musi byc zgoda i decyzja lekarza co robic dalej, sa specjalne materace, dostosowane do takich sytuacji, masci, kremy itd
    Cytuj
  • 3 paź 2012, 11:40
    Spróbuj Sudocrem, mojej pomagał więc polecam. Oprócz tego pielęgnacja tez jest bardzo ważna, ale my np. próbowaliśmy wielu środków i tylko ten działał i były rezultaty.
    Cytuj
  • toster 3 paź 2012, 17:21
    można spróbować i tego, konsultacja z lekarzem oczywiście wskazana, warto próbować wszystkiego, nie ma co tracić czasu jak już są takie objawy a każdy środek może pomóc.
    Cytuj
  • 12 lis 2012, 22:03
    Podziel się z nami tym czy pomogłoprzebiegły bardzo mnie to ciekawi. Mam nadzieję, że tak.. Sudocrem zawsze pomaga w takich odleżynach, łagodzi je więc w tym przypadku tez wierzę w jego działanie.
    Cytuj
  • flupikos 13 lis 2012, 9:40
    Mam wrażenie, że pielęgniarki nie robią wszystkiego co trzeba, żeby Twoja babcia nie miała odleżyn. Przecież to są pielęgniarki i powinny wiedzieć jak zrobić, żeby nie było tych odleżyn.


    Cytuj
  • hanka100 20 lis 2012, 17:26
    No niby powinny, ale ja też rozumiem pracę pielęgniarek i nie zawsze się da to zrobić. Z resztą moja babcia jest słusznych rozmiarów i ciężko ją przewracać.
    Kupiłam Sudocrem i smaruję nim babcię. Widzę, że dzięki niemu nie ma tych odleżyn, bo już w niektórych miejscach się pojawiały ślady. Dziękuję Wam bardzo za pomoc.
    Cytuj
  • toster 25 lis 2012, 15:40
    i jak poszło z babcia? można wejść sobie tutaj są również bardzo fajne porady opisane
    Cytuj
  • sopja 29 lis 2012, 13:33
    Przy dłuższym leżeniu bez specjalnego materaca ani rusz. Jak babcia ma wypis ze szpitala, że miała udar to będzie można pozyskać materac z dofinansowaniem. Normalnie są dość drogie ale warto kupić bo odleżyny potrafią się zrobić w mgnieniu oka, nawet jeden dzień wysatrczy.
    Kremy owszem są, ale trzeba uważać, wiele z nich powoduje podrażnienia.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum