Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jak zrobić oczko wodne w ogrodzie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zrobić oczko wodne w ogrodzie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Domator30 30 paź 2010, 13:25
    Mam taki oto problem.

    Posiadam niewielki kawałek ogrodu przed domem i żona truje mi, abym zrobił oczko wodne. Ale ja nie wiem od czego zacząć i ile coś takiego ostatecznie może kosztować?
    Cytuj
  • Bob_Budowlaniec 30 paź 2010, 14:25
    Zrobienie oczka wodnego nie jest trudne, ale im jest ono większe tym będzie droższe.

    Należy zacząć od wykopania dziury. Można to zrobić łopatą lub wynająć małą ko pareczkę za jakieś 200 zł za godzinę pracy. Jeśli np. oczko ma mieć 15-16 m sześć, to nie ma co machać łopatą, bo to potrwa kilkanaście dni po parę godzin dziennie.

    Kiedy mamy już wykopaną dziurę wykładamy ją materiałem nieprzepuszczającym wody – najlepiej wybrać jakąś folię – cena od 20-30 zł za m.kw. Zamiast folii można też wylać dół hydrobetonem, ale to jest tylko kłopot i dodatkowe koszty.

    Kiedy mamy przygotowane oczko wystarczy jest czymś ozdobić i wypełnić wodą i rybkami (nie polecam na zimę). Wypełnienie oczka wodą to koszt ok. 100-150 zł oraz sprzęt do filtrowania wody za jakieś 500 zł.

    W każdym razie cena oczka nie powinna przekraczać 2 tys. złotych, pod warunkiem, że większość prac wykonasz samodzielnie.
    uśmiech
    Cytuj
  • Domator30 30 paź 2010, 16:42
    OOOO wielkie dzięki. No teraz na zimę nie zamierzam tego robić, ale jak mi żona zaczęła mówić o oczku wodnym to wyślałem, że to będzie kosztować parę tysięcy. Co za miła niespodzianka.
    Cytuj
  • Bob_Budowlaniec 30 paź 2010, 17:43
    Nie ma za co dziękować. Sam przez to przechodziłem to i mogę pomóc.
    Cytuj
  • Misiaczek1412 17 sty 2011, 14:51
    Ja swoje oczko już tworze uśmiech Na początku też nie wiedziałam jak się do tego zabrać ale jak to kobieta znalazłam fachowców uśmiech Wszystko co potrzebne znalazłam. I już prawie gotowe uśmiech
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum